Fenomenalne uderzenie Grosickiego. To trzeba zobaczyć

Powrót do reprezentacji Polski podbudował Kamila Grosickiego. Filar Pogoni Szczecin popisał się przepiękną bramką w starciu z Górnikiem Łęczna.

Rafał Szymański
piękna bramka Grosickiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: piękna bramka Grosickiego
Zespół Kosty Runjaicia w sobotę walczył o fotel lidera PKO Ekstraklasy. Pogoń Szczecin objęła prowadzenie w 10. minucie meczu za sprawą Mariusza Fornalczyka, młodzieżowiec wpakował piłkę do pustej bramki.

W wyjściowym składzie "Portowców" znalazł się Kamil Grosicki. Nowy-stary reprezentant Polski przypomniał o sobie w 19. minucie rywalizacji.

Piotr Parzyszek zagrał na lewe skrzydło do Grosickiego, a ten długo się nie zastanawiał i technicznie przymierzył. Piłka wpadła za kołnierz Macieja Gostomskiego, bramkarz Górnika wyglądał na zaskoczonego. Po chwili gwiazda Pogoni świętowała razem z kibicami, którzy przyjechali do Łęcznej.

Później Grosicki mógł dołożyć jeszcze jedną bramkę. Przed końcem pierwszej połowy kadrowicz zmarnował stuprocentową okazję. Podopieczni Runjaicia ostatecznie zwyciężyli 4:0 z Górnikiem.

W sezonie 2021/22 Grosicki wystąpił 20 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobył pięć bramek i zanotował sześć asyst. Doświadczony skrzydłowy błyszczy formą na polskich boiskach i został doceniony przez Czesława Michniewicza. 33-latek rozegrał 20 minut w meczu towarzyskim ze Szkocją (1:1).