Niespodzianka w klasyku Ligue 1!

Klasyk Ligue 1 zakończył się zwycięstwem AS Monaco. Zespół Radosława Majeckiego niespodziewanie pokonał 3:0 Paris Saint-Germain po dwóch trafieniach Wissama Ben Yeddera i bramce Kevina Vollanda.

Rafał Szymański
Kylian Mbappe PAP/EPA / SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Od pierwszego gwizdka arbitra klub z Księstwa narzucił swój styl gry. Gospodarze mieli zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych. W piątej minucie gry Gianluigi Donnarumma obronił mocny strzał Youssoufa Fofany.

Podopieczni Philippe'a Clementa zmarnowali doskonałą okazję w 10. minucie. Wissam Ben Yedder dopadł do piłki po katastrofalnym błędzie Leandro Paredesa i przekazał ją Jeanowi Lucasowi. Brazylijczyk fatalnie przestrzelił.

Starania gospodarzy zaowocowały w 25. minucie. Fofana ruszył prawą stroną boisk, a następnie celnie dośrodkował do Ben Yeddera. Napastnik sprytnym uderzeniem pokonał Gianluigiego Donnaurmmę.

Paryżanie przebudzili się w końcówce pierwszej odsłony. Alexander Nuebel przytomnie interweniował po strzałach Achrafa Hakimiego oraz Neymara.

Po przerwie Kylian Mbappe wbiegł w pole karne, minął niemieckiego golkipera, lecz zbyt lekko uderzył. Benoit Badiashile wyręczył Nuebela na linii bramkowej i wybił piłkę.

Później gospodarze dzielnie się bronili i wyprowadzili kontratak w 70. minucie. Po składnej akcji Ruben Aguilar wyłożył piłkę Kevinowi Vollandowi, który nie pozostawił złudzeń Donnarummie.

W końcówce Presnel Kimpembe spowodował upadek Vollanda w polu karnym. Ben Yedder po chwili podszedł do piłki i przełamał ręce Donnarummy. 31-latek stał się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców (17 bramek).

W ostatecznym rozrachunku miejscowi wygrali aż 3:0. Bez zmian na szczycie tabeli Ligue 1. PSG ma na koncie 65 punktów i zajmuje pozycję lidera. AS Monaco znajduje się na siódmym miejscu.

Radosław Majecki nie został uwzględniony w kadrze AS Monaco. Polski golkiper przegrywa rywalizację z Nuebelem i Vito Mannone.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 3:0 (1:0)
1:0 - Wissam Ben Yedder 25'
2:0 - Kevin Volland 68'
3:0 - Wissam Ben Yedder (k.) 84'

AS Monaco: Alexander Nuebel - Ruben Aguilar, Axel Disasi, Benoit Badiashile, Caio Henrique, Aurelien Tchouameni, Youssouf Fofana, Jean Lucas (85' Guillermo Maripan), Aleksandr Gołowin (70' Ismail Jakobs), Gelson Martins (64' Kevin Volland), Wissam Ben Yedder (85' Myron Boadu).

Paris Saint-Germain: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpbembe, Nuno Mendes (77' Abdou Diallo), Danilo Pereira, Leandro Paredes (72' Mauro Icardi), Marco Verratti, Georginio Wijnaldum (75' Idrissa Gueye), Neymar (77' Julian Draxler), Kylian Mbappe.

Żółte kartki: Martins, Volland, Tchouameni (AS Monaco) - Mbappe, Neymar, Kimpembe (Paris Saint-Germain).

Sędzia: Benoit Bastien.