Klub Nicoli Zalewskiego uniknął dogrywki. 12 goli w dwumeczu LKE

AS Roma zapewniła sobie awans do ćwierćfinału Ligi Konferencji Europy golem na 1:1 w przedostatniej minucie podstawowego czasu. Aż 12 bramek padło w rywalizacji Slavii Praga z LASK-iem.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / Riccardo Antimiani / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
AS Roma przystąpiła do meczu z Vitesse Arnhem na Stadio Olimpico po zwycięstwie 1:0 w Holandii. Zaliczka podopiecznych Jose Mourinho zawisła na włosku już w 2. minucie rewanżu, ponieważ Rui Patricio z trudem obronił strzał ze znaczniej odległości z rzutu wolnego. Portugalczyk musiał przypominać kompanom z obrony o zachowaniu koncentracji.

Giallorossi potraktowali ostrzeżenie poważnie i przenieśli się z piłką na połowę przeciwnika. Odpowiedzieli również uderzeniami zza linii pola karnego, tyle że Jordanowi Veretoutowi zabrakło dokładności, a Matias Vina nie zaskoczył bramkarza. Ten ostatni znalazł się w składzie zamiast Nicoli Zalewskiego.

Obecny na trybunach Zbigniew Boniek oglądał niemrawe widowisko, w którym AS Roma nie zdołała dotrwać z zaliczką, w trybie ekonomicznym, do końca. W 62. minucie Maximilian Wittek oddał kapitalne uderzenie z dystansu, prostym podbiciem, w narożnik bramki. W taki sposób Vitesse odrobiło stratę sprzed tygodnia. Było co podziwiać, a Jose Mourinho zdenerwował się. Była potrójna zmiana i kartka za protesty dla trenera Romy.

Rzymianie chcieli uniknąć dogrywki przed zaplanowanymi na niedzielę derbami della Capitale. Udało się im to zrobić. W 89. minucie AS Roma przeprowadziła atak na miarę remisu 1:1 i tym samym ćwierćfinału. Piłka trafiła pod bramkę Vitesse do Tammy'ego Abrahama i Anglik wpakował ją z bliska do sieci.

Rewanż był formalności dla piłkarzy Slavii Praga i Feyenoordu Rotterdam. Po zdobyciu trzech goli przewagi w pierwszym meczu, tylko kataklizm mógł odebrać im miejsce w ćwierćfinałach. W rywalizacji Slavii z LASK-iem padło aż 12 goli. W rewanżu czeska drużyna przegrała 3:4, ale w dwumeczu zwyciężyła 7:5.