Łukasz Skorupski nie zatrzymał ACF Fiorentina, bezbarwny Krzysztof Piątek

W spotkaniu 29. kolejki Serie A 2021/2022 ACF Fiorentina (Krzysztof Piątek, Bartłomiej Drągowski) pokonała przed własną publicznością 1:0 Bologna FC (Łukasz Skorupski).

Tomasz Rosiński
Łukasz Skorupski PAP/EPA / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski
Fiorentina nie zamierzała odpuszczać walki o europejskie puchary i chciała za wszelką cenę pokonać Bolognę, która natomiast liczyła na sprawienie niespodzianki w niedzielnym starciu.

Sam początek rywalizacji we Florencji należał do przyjezdnych, którzy już w 1. minucie mogli wyjść na prowadzenie. Wówczas w poprzeczkę huknął Roberto Soriano, ale piłka odbiła się i wróciła do gry.

Z czasem kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami zaczęli przejmować gospodarze, którzy atakowali raz prawym, a razem lewym skrzydłem, lecz przed przerwą ani razu nie potrafili pokonać Łukasza Skorupskiego.

Natomiast zespół z Bolonii jeszcze przed przerwą wyprowadził groźny kontratak, który zakończył się uderzeniem Riccardo Orsoliniego w słupek. Po chwili goście stracili Kevina Bonifaziego, gdyż ten za faul utrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Dzięki temu podopiecznym Vincenzo Italiano w drugiej odsłonie batalii grało się łatwiej i co chwila gościli oni pod polem karnym przeciwnika.

W 59. minucie murawę opuścił praktycznie niewidoczny tego dnia Krzysztof Piątek, który niestety nie miał okazji do strzelenia gola. Po jakimś czasie miejscowi zawodnicy dopięli swego. Cristiano Biraghi dośrodkował z lewej strony pola karnego, a Gaetano Castrovilli zgrał piłkę przed bramkę do Lucasa Torreiry, który na wślizgu wpakował piłkę do siatki.

Bezrobotny był Pietro Terracciano (tym razem Bartłomiej Drągowski usiadł na ławce rezerwowych), zaś jego klubowi koledzy walczyli o podwyższenie swojego prowadzenia, co jednak im się już nie udało.

Serie A, 29. kolejka:

ACF Fiorentina - Bologna FC 1:0 (0:0)
1:0 - Lucas Torreira 70'

ACF Fiorentina: Pietro Terracciano - Alvaro Odriozola (78' Lorenzo Venuti), Nikola Milenković, Igor, Cristiano Biraghi (78' Aleksa Terzić) - Giacomo Bonaventura (65' Alfred Duncan), Lucas Torreira, Gaetano Castrovilli - Nicolas Gonzalez, Krzysztof Piątek (59' Arthur Cabral), Riccardo Sottil (59' Jonathan Ikone).

Bologna FC: Łukasz Skorupski - Adama Soumaoro, Gary Medel (79' Nicola Sansone), Kevin Bonifazi - Lorenzo De Silvestri (79' Mitchell Dijks), Mattias Svanberg (79' Michel Aebischer), Jerdy Schouten, Aaron Hickey - Roberto Soriano (58' Musa Barrow), Riccardo Orsolini (58' Luis Binks) - Marko Arnautović.

Żółte kartki: Lucas Torreira (ACF Fiorentina) oraz Nicola Sansone, Aaron Hickey, Adama Soumaoro, Kevin Bonifazi (Bologna FC).

Czerwona kartka: Kevin Bonifazi (Bologna FC) w 41. minucie /za drugą żółtą kartkę/.

Sędziował: Juan Luca Sacchi.