Przełamanie Teodorczyka. Czekał na to 1113 dni

Łukasz Teodorczyk strzelił pierwszego gola w lidze po ponad trzech latach przerwy. LR Vicenza Virtus wygrała 3:1 z Ternaną Calcio i jest coraz bliżej utrzymania w Serie B.

Rafał Szymański
Łukasz Teodorczyk Getty Images / Na zdjęciu: Łukasz Teodorczyk
Polak utrzymał miejsce w podstawowym składzie. Pierwsza połowa należała do drużyny gospodarzy. Davide Diaw skompletował dublet i po 27 minutach gry LR Vicenza Virtust miała dwubramkową przewagę.

Łukasz Teodorczyk zaznaczył swoją obecność na boisku przed zejściem do szatni. W doliczonym czasie Michele Cavion zagrał do 30-latka, a ten pokonał bramkarza Ternany Calcio. W ten sposób snajper strzelił premierowego gola w barwach LR Vicenza Virtus.

W drugiej odsłonie na listę strzelców po stronie gości wpisał się Alfredo Donnarumma. Podopieczni Cristiana Brocchiego zwyciężyli 3:1 z wyżej notowanym rywalem i zajmują obecnie 18. pozycję w tabeli Serie B. Zespół Teodoroczyka traci 10 "oczek" do bezpiecznego miejsca.

Doświadczony napastnik został ukarany żółtą kartką i rozegrał 61 minut. Teodorczyk bardzo długo czekał na ligowego gola. 17 lutego 2019 roku Udinese wygrało 1:0 z Chievo, wówczas 19-krotny reprezentant Polski zdobył decydującą bramkę. Niedawno piłkarz podpisał półroczny kontrakt z drugoligowym LR Vicenza Virtus.

LR Vicenza Virtus - Ternana Calcio 3:1 (3:0)
1:0 - Davide Diaw 7'
2:0 - Davide Diaw 27'
3:0 - Łukasz Teodorczyk 45+1'
3:1 - Alfredo Donnarumma 55'