Jan Bednarek górą w "polskim" meczu Premier League

"Polski" mecz w Premier League zdecydowanie dla Jana Bednarka. Jego Southampton pokonał Norwich City 2:0. "Kanarki" coraz bliżej spadku.

Szymon Mierzyński
Jan Bednarek WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Jan Bednarek
Drużyna Ralpha Hasenhuettla była faworytem i potrafiła się z tej roli wywiązać. Pierwszego gola zdobyła w 36. minucie, gdy po akcji oskrzydlającej, w polu bramkowym gości wytworzyło się ogromne zamieszanie i piłkę do siatki z bliska skierował Che Adams.

Po przerwie Norwich spróbowało zaatakować, był nawet moment, w którym wydawało się, że podopieczni Deana Smitha powalczą co najmniej o remis, lecz ich zapał ostudził w końcówce Oriol Romeu, który ładnym wolejem trafił na 2:0 i rozstrzygnął losy rywalizacji.

W drużynie "Świętych" 90 minut spędził na boisku Jan Bednarek, ale nie stoczył pojedynku z innym reprezentantem Polski Przemysławem Płachetą, bo ten przez całe spotkanie nie wstał z ławki rezerwowych.

Southampton ma teraz 35 pkt. i zajmuje 9. miejsce w tabeli Premier League. "Kanarki" są w nieporównywalnej gorszej sytuacji. Gromadzą raptem 17 "oczek", zamykają stawkę i mają coraz mniej szanse na pozostanie w angielskiej elicie.

Southampton FC - Norwich City 2:0 (1:0) 1:0 - Che Adams 36' 2:0 - Oriol Romeu 88'