Liga Mistrzów. Wyniki wtorkowych meczów

Za nami pierwsze dwa mecze 1/8 finału Ligi Mistrzów. W jednej parze już wszystko jasne. Manchester City zdeklasował w Lizbonie Sporting i może już myśleć o kolejnej rundzie. Tylko jeden gol padł w Paryżu.

Michał Piegza
Kevin De Bruyne i Bernardo Silva PAP/EPA / Manuel Almeida / Na zdjęciu: Kevin De Bruyne i Bernardo Silva
We wtorek w Lidze Mistrzów rozpoczęła się faza pucharowa. Najciekawiej zapowiadał się mecz w Paryżu. Wicemistrzowie Francji zawodnicy PSG podejmowali wicemistrzów Hiszpanii Real Madryt.

Sprawa awansu wciąż jest sprawą otwartą. W meczu na gola czekać musieliśmy do 94. minuty, kiedy bramkę zdobył Kylian Mbappe. Wcześniej rzut karny zmarnował Lionel Messi. Wszystko wyjaśni się w rewanżu w Madrycie.

Gole padały w drugiej potyczce. Sporting Lizbona przed batalią z Manchesterem City miał nadzieję na dobry wynik. Mistrzowie Anglii już do przerwy wybili gospodarzom marzenia z głowy, prowadząc 4:0. Po zmianie stron drużyna Pepa Guardioli dołożyła piątą bramkę i przed rewanżem może przyjmować gratulacje z okazji awansu do ćwierćfinału.