Baskowie zatrzymani na wyspie. Mallorca oddaliła się od strefy spadkowej La Ligi

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Zawodnik Atheticu Raul Garcia oraz gracze Mallorci
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Zawodnik Atheticu Raul Garcia oraz gracze Mallorci

W La Lidze zakończyła się 24. kolejka. W ostatnim meczu Mallorca pokonała 3:2 Athletic Bilbao i poprawiła swoją sytuację w tabeli.

Athletic zatrzymany. Po serii meczów bez porażki drużyna z Kraju Basków zagrała na wyjeździe z beniaminkiem La Ligi Mallorką.

Gospodarze początku 2022 roku w La Lidze nie wspominają zbyt miło. Seria porażek została przerwana dopiero przed tygodniem.

W poniedziałek, na koniec 24. kolejki Mallorca odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, pokonując wyżej notowanego rywala 3:2.

Miejscowi już do przerwy prowadzili dwoma golami. Po zmianie stron goście w krótkim czasie zdobyli dwie bramki. Ostatnie słowo należało jednak do miejscowych. W 88. minucie gola na wagę wygranej zdobył dla beniaminka Takefusa Kubo.

Dzięki trzem punktom Mallorca oddaliła się od strefy spadkowej na sześć punktów. Athletic do miejsc pucharowych traci obecnie cztery "oczka".

RCD Mallorca - Athletic Bilbao 3:2 (2:0) 1:0 - Sevilla (k.) 22' 2:0 - Angel 30' 2:1 - Garcia 59' 2:2 - Berenguer 61' 3:2 - Kubo 88'

Athletic Bilbao w kolejnym sezonie zagra w europejskich pucharach?