"Blamaż". Niemieckie media ostro po meczu Bayernu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)
PAP/EPA / RONALD WITTEK / Na zdjęciu: Robert Lewandowski (w środku)

Takiego meczu pomiędzy VfL Bochum a Bayernem Monachium nikt się nie spodziewał. Chociaż Bawarczycy wyszli na prowadzenie, to totalnie się skompromitowali przegrywając 2:4. Niemieckie media nie zostawiły suchej nitki na mistrzach Niemiec.

[b]

"Bild": Supergwiazdy upokorzone jak amatorzy. Bochum demoluje Bayern[/b]

Tak jak można było oczekiwać, po takiej porażce Bayernu Monachium niemieckie media nie mają litości dla mistrzów Niemiec. "Bild" wprost przyrównuje grę gwiazd Bawarczyków do amatorów. Zresztą momentami w pierwszej połowie tak prezentowała się ich gra obronna.

Niemiecki tabloid z drużyny Bayernu wyróżnił jedynie Roberta Lewandowskiego. Podkreślono, że dzięki jego grze wynik nie prezentuje się aż tak źle, a co więcej Polak był bliski strzelenia trzeciego gola, co mogłoby sugerować o wyrównanym spotkaniu.

Sport.de: Rewelacyjne Bochum rozstrzeliwuje Bayern

Portal Sport.de znaczną część pomeczowej relacji poświęcił sensacyjnemu zwycięzcy, czyli VfL Bochum. Podkreślono, że dzięki tak cennej wygranej beniaminek znacząco przybliżył się do głównego celu jakim jest utrzymanie.

Natomiast w kontekście Bayernu Monachium głównie wyrażono zaniepokojenie przed zbliżającym się meczem Ligi Mistrzów. Bawarczycy już w środę zagrają pierwszy mecz fazy pucharowej, w którym zmierzą się z Red Bull Salzburg.

Spox.de: Blamaż pomimo prowadzenia. Bochum rozpracowało Bayern w 30 minut

Portal Spox.de podjął się szczegółowej analizy sobotniego starcia. Zdaniem tego medium główną winą przegranej Bawarczyków jest zmiana taktyki przez Juliana Nagelsmanna, bowiem w grze było widać brak automatyzmów i problemy w konstruowaniu akcji. Podkreślono jednak, że VfL Bochum tego dnia był wyśmienicie dysponowany, a na rozpracowanie mistrzów Bundesligi beniaminek potrzebował zaledwie 30 minut.

Sport1.de: Blamaż Bayernu przeciwko Bochum

Na Sport1.de przede wszystkim zwrócono uwagę, że VfL Bochum zapisało się w historii niemieckiego futbolu, bowiem ostatni raz cztery gole w pierwszej połowie Bundesligi Bayern stracił 45 lat temu. Podobnie jak inne niemieckie media, Sport1.de jedynym groźnym zawodnikiem Bawarczyków wybrał Roberta Lewandowskiego.

"Kicker": Bochum ładuje Bayernowi cztery sztuki

W "Kickerze" zwrócono uwagę, że oba kluby musiały zastosować roszady w składach ze względu na wymuszone zmiany bramkarzy. Ostatecznie jednak nie zmiana bramkarza, a zmiana taktyki miała być najgorszą decyzja Juliana Nagelsmanna. Tutaj również jedynym pozytywnie wyróżnionym piłkarzem Bayernu okazał się Robert Lewandowski.

"Der Spiegel": Bochum rozbija Bayern

W tym tytule doceniono niesamowity mecz w wykonaniu beniaminka. Podkreślono, że to może być właśnie to spotkanie, które zapewni VfL Bochum utrzymanie i pozwoli im się napędzić na kolejne spotkania Bundesligi.