Sprawdź klasyfikację strzelców Bundesligi po meczu Lewandowskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
PAP/EPA / / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski skompletował dublet w niedzielnym meczu ligowym, ale jego drużyna zawiodła na całej linii. Bayern został rozbity przez VfL Bochum (2:4).

Nic nie zapowiadało takiej katastrofy. Bayern Monachium lepiej wszedł w mecz i prowadził od dziewiątej minuty gry. Robert Lewandowski odnalazł się pod bramką rywali, a następnie sprytnym strzałem skierował piłkę do siatki.

Sven Ulreich zastępował kontuzjowanego Manuela Neuera i musiał cztery razy wyjmować piłkę z siatki. W 14. minucie piłkarze VfL Bochum rozpracowali defensywę Bawarczyków, autorem pierwszego gola był Christopher Antwi-Adjei. Gospodarze wrzucili wyższy bieg. Przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisali się jeszcze Jurgen Locadia, Cristian Gamboa i Gerrit Holtmann.

Kwadrans przed końcem Lewandowski kapitalnie uderzył z powietrza. Ostatecznie monachijczycy przegrali 2:4 z niżej notowanym VfL Bochum.

Lewandowski stanął na wysokości zadania. Po 22 kolejkach reprezentant Polski uzbierał 26 bramek i niezmiennie jest najskuteczniejszym piłkarzem w Bundeslidze. W poprzednim sezonie na tym etapie miał na koncie taką samą liczbę goli.

33-latek powiększył przewagę nad Patrikiem Schickiem (18 bramek). Podium uzupełnia Erling Haaland, który strzelił dotychczas 16 goli.