Inter podniósł się po derbach. Zjawiskowe gol i interwencja

Inter Mediolan awansował do półfinału Pucharu Włoch dzięki zwycięstwu 2:0 z AS Romą. Edin Dzeko zadał bolesny cios Giallorossim. Ozdobami meczu były gol Alexisa Sancheza, a także rewelacyjna interwencja Milana Skriniara.

piłkarze Interu Mediolan PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: piłkarze Interu Mediolan
Po przerwie reprezentacyjnej Inter wszedł z intensywny okres wypełniony meczami z przeciwnikami dużego kalibru. Porażka w derbach della Madonnina 1:2 mogła zasiać ziarno niepewności przed starciami z Liverpool FC w Lidze Mistrzów. Nerazzurri mieli szybko możliwość zrehabilitowania się w Pucharze Włoch. W nim podjęli AS Romę prowadzoną przez ich byłego szkoleniowca Jose Mourinho.

Inter miał z kolei w ataku byłego napastnika rzymian. Edin Dzeko już w 2. minucie strzelił gola na 1:0 dla mistrza Włoch. Gospodarze ładnie wymienili podania, a Bośniak huknął z powietrza na 1:0 po dośrodkowaniu Ivana Perisicia. Nie cieszył się energicznie z tego trafienia, pokazując szacunek wobec poprzedniego klubu, w którym spędził aż pięć sezonów.

Mourinho mobilizował drużynę do walki mimo falstartu. AS Roma miała dwie świetne szanse na doprowadzenie do remisu krótko po golu Edina Dzeko. Nie wykorzystali ich napastnicy. Tammy Abraham nie przymierzył w bramkę, a Nicolo Zaniolo nie pokonał Samira Handanovicia w sytuacji sam na sam. Inter w tych sytuacjach szczęśliwie nie stracił prowadzenia, ale miał też pecha w pierwszej połowie, ponieważ z powodu kontuzji stracił Alessandro Bastoniego. Jego zmiennikiem był Stefan de Vrij.

Poprzednia runda Pucharu Włoch była wypełniona dogrywkami. Pierwszy ćwierćfinał próbowała przedłużyć drużyna z Rzymu, ale efekt jej ataku pozycyjnego nie był przerażający dla Interu. Była 60. minuta, a Roma nadal miała w statystykach tylko jeden, wspomniany strzał celny Nicolo Zaniolo.

W przedostatnim kwadransie doszło do wymiany ciosów. Cało wyszedł z niej Inter. Nicolo Barella jeszcze nie pokonał Ruiego Patricio uderzeniem z dystansu, ale w 68. minucie dokonał tego Alexis Sanchez. Chilijczyk przymierzył na 2:0. Między wspomnianymi sytuacjami rewelacyjną interwencją popisał się Milan Skriniar i "szczupakiem" wybił piłkę z linii bramkowej po strzale Nicolo Zaniolo.

Tym samym AS Roma, w pierwszym sezonie pod wodzą Mourinho, ma realną szansę już tylko na wygranie Ligi Konferencji Europy. Na wszystkich możliwych frontach pozostaje Inter.

Inter Mediolan - AS Roma 2:0 (1:0)
1:0 - Edin Dzeko 2'
2:0 - Alexis Sanchez 68'