Bajeczny strzał ozdobą sparingu Wisły Płock

Wisła Płock rozegrała ostatni sparing przed powrotem do gry w PKO Ekstraklasie. Zremisowała 2:2 ze Skrą Częstochowa mimo dwubramkowego prowadzenia.

Bajeczny strzał ozdobą sparingu Wisły Płock Twitter / Wisła Płock / Bajeczny strzał ozdobą sparingu Wisły Płock
Mecz rozegrano na stadionie w Płocku, bez udziału publiczności, przy opadach deszczu ze śniegiem.

Po pierwszej połowie Nafciarze prowadzili 2:0. Ozdobą całego sparingu był strzał Mateusza Szwocha z rzutu wolnego w samo okienko bramki pierwszoligowca. Golkiper Skry nawet nie ruszył się z miejsca w kierunku piłki. W 42. minucie przewagę Wisły powiększył uderzeniem z bliska Łukasz Sekulski. Podawał do niego Rafał Wolski.

Skra nie zniechęciła się i po przerwie doprowadziła do remisu 2:2. Adam Mesjasz złapał kontakt z Wisłą strzałem z rzutu karnego, a wynik ustalił Piotr Pyrdoł uderzeniem bez przyjęcia po dograniu z prawej strony. Wisła przebudziła się i próbowała rozstrzygnąć mecz, ale bez powodzenia.

Wisła rozpocznie rundę wiosenną w poniedziałek, a jej przeciwnikiem na wyjeździe będzie Radomiak.

Wisła Płock - Skra Częstochowa 2:2 (2:0)
1:0 - Mateusz Szwoch 18'
2:0 - Łukasz Sekulski 42'
2:1 - Adam Mesjasz (k.) 55'
2:2 - Piotr Pyrdoł 76'

Czy Wisła Płock zakończy sezon w górnej połowie tabeli?