Liderzy Górnika Zabrze nastawiają celowniki

Drużyna z Zabrza zremisowała 2:2 w sparingu z ukraińskim FK Ołeksandrija. Dwa zwycięstwa odniosło w środę KGHM Zagłębie Lubin, a jako jedyny z zespołów PKO Ekstraklasy przegrał Śląsk Wrocław.

Lukas Podolski (z prawej) WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Lukas Podolski (z prawej)
Górnik Zabrze zremisował po raz drugi w okresie przygotowań. Do bramki FK Ołeksandrija strzelali liderzy jego ofensywy. W pierwszej połowie Lukas Podolski, a po przerwie wynik na 2:2 ustalił Jesus Jimenez z rzutu karnego. Jedenastka została przyznana Górnikowi za faul bramkarza na Piotrze Krawczyku. W końcówce zabrzanie szukali decydującego trafienia, ale Podolskiemu i Bartoszowi Nowakowi nie powiodło się oddanie skutecznego uderzenia.

Cracovia wygrała 1:0 z Rabotnickim Skopje dzięki strzałowi powracającego do sportu po dyskwalifikacji Davida Jablonskiego. Dwa zwycięstwa odniosło KGHM Zagłębie Lubin. Podopieczni Piotra Stokowca obejmowali prowadzenie w pierwszej połowie. W sparingu z Polissią Żytomierz utrzymali wynik 1:0 do końca, a w meczu z serbskim FK Metalac powiększyli je na 3:1.

Spośród przedstawicieli PKO Ekstraklasy przegrał w środę tylko Śląsk Wrocław. Przeciwnikiem zespołu z województwa dolnośląskiego była Vojvodina Nowy Sad, która przeprowadziła po jednej akcji bramkowej w obu połowach. Śląsk schodził z boiska pokonany po raz pierwszy w okresie przygotowań po trzech zwycięstwach oraz remisie.