Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Mateusz Bogusz
Getty Images / / Mateusz Bogusz

Mateusz Bogusz świetnie wprowadził się do UD Ibiza, gdzie gra od tego sezonu na wypożyczeniu z Leeds. Niestety, z Hiszpanii napłynęły bardzo niepokojące wieści o ciężkiej kontuzji polskiego piłkarza. WP SportoweFakty sprawdziły co się stało.

Mateusz Bogusz miał bardzo dobry początek w barwach hiszpańskiego drugoligowca.

Polski pomocnik szybko zdobył dwie piękne bramki, został zresztą strzelcem pierwszego, historycznego gola dla UD Ibiza na poziomie Segunda Division.

Niestety, dziś okazało się, że byłego piłkarza Ruchu Chorzów czeka dłuższa przerwa w grze.

W poniedziałkowe popołudnie jedno z nieoficjalnych kont Ibizy na Twitterze podało, że Bogusz doznał kontuzji eliminującej go z gry do końca sezonu.

Sprawdziliśmy: chodzi o więzadło krzyżowe przednie. Bogusz kontuzji nabawił się w trakcie sobotniego ligowego meczu i opuścił boisko w 23 minucie. Wcześniej zdążył zaliczyć asystę, a jego zespół wygrał na wyjeździe z Malagą 5:0. Ogólnie Polak w tym sezonie zagrał 20 ligowych meczów, w których strzelił 4 gole i zaliczył 7 asyst.

Najpierw diagnozę wydał klubowy lekarz, ale dla pewności zasięgnięto jeszcze opinii jednego z najlepszych lekarzy w Hiszpanii. Zaraz potem Ibiza wydała komunikat potwierdzający, że Bogusz zerwał więzadło przednie w lewym kolanie.

W najbliższych dniach piłkarz będzie operowany. Przerwa potrwa do końca sezonu, co oznacza, że Bogusz będzie poza grą do końca wypożyczenia z Leeds United. Hiszpański klub, według naszej wiedzy, nie miał prawo pierwokupu.

Engel: Taki wybór to żaden błąd Dostał kosztowny prezent od Lewandowskiego

Czy Mateusz Bogusz zagra kiedyś w pierwszej reprezentacji Polski?