AS Roma zatrzymała rewelację. Poznaliśmy ćwierćfinały Pucharu Włoch

Giallorossi dostali się jako ostatni do najlepszej ósemki Pucharu Włoch. Zwyciężyli 3:1 z US Lecce, choć jako pierwsi stracili gola. Marcin Listkowski zagrał dłużej niż Nicola Zalewski.

piłkarze AS Roma PAP/EPA / ALESSANDRO DI MEO / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma
US Lecce było jedynakiem z Serie B w najlepszej "16" Pucharu Włoch. Do meczu o wejście do ćwierćfinału dostało się po pokonaniu Parmy i Spezii. W konfrontacji z przeciwnikiem z Ligurii jednego z goli strzelił Marcin Listkowski. Polak rozpoczął w podstawowym składzie także mecz na Stadio Olimpico i już w 12. minucie zobaczył żółtą kartkę za faul.

W 14. minucie Arturo Calabresi zdobył prowadzenie 1:0 dla Lecce i podniósł poziom trudności meczu podopiecznym Jose Mourinho. Goście pokonali Ruiego Patricio po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

AS Roma wyszła na boisko w mocnym składzie z Jordanem Veretoutem, Sergio Oliveirą czy Tammym Abrahamem. W pierwszej połowie zdążyła doprowadzić do remisu 1:1. Marash Kumbulla również strzelił gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Przy kompromisowym wyniku drużyny zeszły do szatni, choć odzyskać prowadzenie dla Lecce spróbował jeszcze uderzeniem z dystansu Marcin Listkowski.

Po przerwie mecz posypał się drugoligowcom. Nicolo Zaniolo sprytnie przepuścił podanie Henricha Mchitarjana do Tammy'ego Abrahama, a ten strzelił drugiego gola do bramki Lecce. Trafienie na 3:1 było już w rywalizacji jedenastu rzymian na dziesięciu gości po wykluczeniu Mario Gargiulo. Eldor Szomurodow wykorzystał kolejną asystę Mchitarjana.

Nicola Zalewski wszedł w 86. minucie za Abrahama, a Marcin Listkowski grał przez 65 minut.

Drugim przeciwnikiem Giallorossich będzie Inter Mediolan. W ćwierćfinałach Pucharu Włoch zmierzą się ponadto Juventus FC z US Sassuolo, ACF Fiorentina z Atalantą BC oraz AC Milan z Lazio.

AS Roma - US Lecce 3:1 (1:1)
0:1 - Arturo Calabresi 14'
1:1 - Marash Kumbulla 40'
2:1 - Tammy Abraham 54'
3:1 - Eldor Szomurodow 81'

Roma: Rui Patricio - Rick Karsdorp, Marash Kumbulla, Roger Ibanez, Ainsley Maitland-Niles (46' Matias Vina) - Bryan Cristante, Jordan Veretout (46' Nicolo Zaniolo) - Carles Perez (46' Henrich Mchitarjan), Sergio Oliveira, Felix Afena-Gyan (64' Eldor Szomurodow) - Tammy Abraham (86' Nicola Zalewski)

Lecce: Marco Bleve (21' Gabriel) - Valentin Gendrey, Arturo Calabresi, Kastriot Dermaku (46' Fabio Lucioni), Antonio Barreca - Marcin Listkowski (65' Paolo Farago), Alexis Blin - Thorir Johann Helgason (68' John Bjorkengren), Mario Gargiulo, Francesco Di Mariano (46' Massimo Coda) - Marco Olivieri

Żółte kartki: Afena-Gyan, Ibanez, Abraham (Roma) oraz Listkowski, Helgason, Di Mariano, Gargiulo (Lecce)