Tak Piątek rozpoczął strzelanie w Fiorentinie! Piękny jubileusz Polaka [WIDEO]

Krzysztof Piątek ma za sobą pierwszy występ w ekipie ACF Fiorentina. W meczu 1/8 Pucharu Włoch przeciwko SSC Napoli napastnik reprezentacji Polski zdobył gola, a jego zespół pozostał w walce o trofeum.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Piątek (Fiorentina) zdobywa bramkę w meczu Pucharu Włoch z SSC Napoli YouTube / Serie A / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek (Fiorentina) zdobywa bramkę w meczu Pucharu Włoch z SSC Napoli
Trafiał w debiutach w ekipach Genoa CFC i AC Milan. Nie inaczej mogło być zatem w barwach ACF Fiorentiny. Włoska ziemia widać bardzo mu pasuje.

W meczu Pucharu Włoch z SSC Napoli Krzysztof Piątek pojawił się na boisku w 73. minucie zastępując na nim Dusana Vlahovicia. Na najważniejsze zagranie meczu w wykonaniu polskiego napastnika czekaliśmy do dogrywki.

Piątek nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce rywali po doskonałym dograniu wzdłuż bramki Lorenzo Venutiego. Trafił w 108. minucie podwyższając prowadzenie swojego zespołu na 4:2 (finalnie mecz zakończył się wynikiem 5:2).

26-latek miał dużo powodów do radości. Pierwsza bramka dla "Fiołków" to jedno. Wygrana i awans do najlepszej ósemki Pucharu Włoch to drugie. Jak się również okazało trafienie w Neaplu było jubileuszowe, bo... setne w klubowej karierze!

Piątek zdobywał gole dla Cracovii (32), Genoi (19), KGHM Zagłębia Lubin (18), Milanu (16), Herthy (13), rezerw Zagłębia (1) i teraz dla Fiorentiny.

Przypomnijmy, że Piątek trafił do ekipy z Florencji na zasadzie wypożyczenia z Herthy Berlin.

Twitter oszalał po golu Krzysztofa Piątka! "Włochy są chyba dla niego"

Czy Krzysztof Piątek odbuduje się w Fiorentinie?