Polacy z Premier Ligi w odwrocie

W Rosji na sobotę oraz niedzielę zaplanowano mecze 5. kolejki Premier Ligi. Tej serii spotkań Polacy nie mogą zaliczyć do udanych. Nawet Mariusz Jop, który wystąpił w całym meczu. Nasi rodacy nie mieli zbyt wielu okazji do zaprezentowania swoich umiejętności, choć trzeba przypomnieć, iż dwóch z nich z gry wyeliminowały urazy.

Wojciech Święch

Damian Gorawski (Szinnik Jarosław) - beniaminek zmierzył się na wyjeździe z Tomem Tomsk. Polski pomocnik rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Zawodnik pojawił się na murawie w 77. minucie, kiedy to zastąpił Dmitrija Semoczko. Klub naszego rodaka przegrał na boisku w stosunku 1:2;

Dawid Janczyk (CSKA Moskwa) - klub Polaka podjął na Łużnikach Spartak Nalczyk. Były zawodnik Legii Warszawa nie znalazł się w kadrze meczowej, gdyż leczy obecnie kontuzję. Stołeczny zespół niespodziewanie uległ gościom w stosunku 0:1;

Mariusz Jop (FK Moskwa) - zespół FK Moskwa zmierzył się w Permie z miejscowym Amkarem. Polski obrońca zagrał cały mecz. W 33. minucie nie doszedł do centry z rzutu rożnego, lecz na jego szczęście rywale tego nie wykorzystali. W 84. minucie Polak mógł znaleźć się w dogodnej sytuacji, ale nie sięgnął on zacentrowanej piłki. Stołeczna drużyna uległa gospodarzom w stosunku 0:2;

Marcin Kowalczyk (Dynamo Moskwa) - zespół Polaka podjął na własnym stadionie stołecznego Spartaka. Kowalczyk nie zasiadł nawet na ławce rezerwowych miejscowych, gdyż leczy kontuzję uda. W derbach Moskwy Dynamo odniosło zwycięstwo 4:3.

Krzysztof Łągiewka (Krylia Sowietow Samara) - zespół obrońcy zmierzył się w Sankt Petersburgu z Zenitem. Goście w mieście nad Newą wywalczyli remis w stosunku 1:1. Polak nie znalazł się w kadrze Krylii na ten mecz.