Premierowa asysta Szymińskiego. Frosinone walczy o powrót do elity

Frosinone z Przemysławem Szymińskim w składzie zdeklasowało SPAL (4:0). Polski obrońca dołożył swoją cegiełkę do zwycięstwa.

Rafał Szymański
piłka Materiały prasowe / Pexels / Na zdjęciu: piłka
Zespół gospodarzy wyszedł na prowadzenie w 33. minucie. Na listę strzelców wpisał się Alessio Zerbin, który wykorzystał dogranie Francesco Zampano. Ten sam duet wypracował drugą bramkę dla Frosinone Calcio.

Tuż przed końcem pierwszej połowy podopieczni Fabio Grosso strzelili trzeciego gola. Bramkarz gości popełnił fatalny błąd po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, piłka jeszcze odbiła się od Przemysława Szymińskiego, a następnie Federico Gatti skierował ją do siatki.

W 71. minucie Gatti ustalił rezultat na 4:0. Ostatecznie Frosinone Calcio pewnie wygrało z walczącym o utrzymanie SPAL i po 18 rozegranych kolejkach zajmuje siódme miejsce w tabeli Serie B.

Dla Szymińskiego była to pierwsza asysta w trwającym sezonie. Polak jest kapitanem "Kanarków" i do tej pory opuścił tylko jeden mecz ligowy. 27-letni obrońca ma ważny kontrakt wyłącznie do końca czerwca przyszłego roku.

Frosinone Calcio - SPAL 4:0 (3:0)
1:0 - Alessio Zerbin 33'
2:0 - Alessio Zerbin 38'
3:0 - Federico Gatti 45+1'
4:0 - Federico Gatti 71'

Piłkarz Napoli napadnięty. Przystawiono mu broń do głowy!