AS Roma pokazała pazur. Przerwała piękną passę

AS Roma wygrała w Bergamo, a na dodatek zrobiła to efektownie 4:1. Atalanta została pokonana po ponad dwóch miesiącach bez porażki.

piłkarze AS Roma cieszą się z bramki PAP/EPA / PAOLO MAGNI / Na zdjęciu: piłkarze AS Roma cieszą się z bramki
Po dwóch pomyślnych sezonach w fazie grupowej Ligi Mistrzów, tym razem Atalanta nie zagra wiosną w elitarnym europejskim pucharze. Pozostanie jej bić się o pozostanie w Lidze Europy. W Serie A była niepokonana w 10 spotkaniach od 3 października. Dzięki temu dołączyła do grupy poważnych kandydatów do zdobycia mistrzostwa Włoch. Odpadła z niej natomiast AS Roma.

Ponadto Neroblu nie ponieśli porażki w siedmiu poprzednich meczach przeciwko Giallorossim. To była najdłuższa taka passa z rywalizacji z tym przeciwnikiem, od kiedy Atalanta gra we włoskiej elicie. Ciekawe natomiast, że AS Roma strzeliła minimum gola w ostatnich 11 spotkaniach w Bergamo, jednak nie zwyciężyła w aż siedmiu z nich. Już pod wodzą Jose Mourinho postanowiła sprawić niespodziankę.

Już w 2. minucie Roma wyszła na prowadzenie 1:0 dzięki Tammy'emu Abrahamowi, który przed oddaniem miękkiego strzału do bramki, ośmieszył dryblingiem dwóch obrońców Atalanty. Giallorossi poczuli wiatr w żaglach i nie dopuszczali gospodarzy do głosu. W 27. minucie Nicolo Zaniolo powiększył ich zaliczkę na 2:0 po podaniu Jordana Veretouta.

Pościg Neroblu rozpoczął się w czasie doliczonym do pierwszej połowy meczu. Piłka znalazła się w bramce Ruiego Patricio po niefortunnym rykoszecie od Bryana Cristante. Do przerwy było w tej sytuacji 1:2. Po zmianie stron również ciekawie. Trafienie Duvana Zapaty zostało anulowane, a odpowiedź rzymian była bezlitosna. Chris Smalling i Tammy Abraham doprowadzili do wyniku 4:1.

Atalanta BC - AS Roma 1:4 (1:2)
0:1 - Tammy Abraham 2'
0:2 - Nicolo Zaniolo 27'
1:2 - Bryan Cristante (sam.) 45'
1:3 - Chris Smalling 72'
1:4 - Tammy Abraham 82'

Atalanta: Juan Musso - Rafael Toloi, Jose Luis Palomino, Berat Djimsiti (34' Luis Muriel) - Hans Hateboer (78' Davide Zappacosta), Marten De Roon, Remo Freuler, Giuseppe Pezzella (78' Joakim Maehle) - Josip Ilicić (46' Rusłan Malinowski), Mario Pasalić (64' Aleksiej Miranczuk) - Duvan Zapata

Roma: Rui Patricio - Gianluca Mancini, Chris Smalling, Roger Ibanez, Rick Karsdorp - Jordan Veretout (90' Marash Kumbulla), Bryan Cristante - Henrich Mchitarjan (88' Riccardo Calafiori), Matias Vina, Nicolo Zaniolo (69' Eldor Szomurodow) - Tammy Abraham (90' Edoardo Bove)

Żółte kartki: De Roon (Atalanta) oraz Zaniolo, Ibanez, Mancini (Roma)