Mbappe nie wybacza błędów! Tak przeszedł do historii Ligi Mistrzów

Kylian Mbappe podczas meczu Paris Saint-Germain - Club Brugge przeszedł do historii Ligi Mistrzów. Zobacz, w jaki sposób strzelił swoją 30. bramkę w tych rozgrywkach.

Łukasz Witczyk
Kylian Mbappe (PSG) strzela pierwszego gola w meczu z Club Brugge Twitter / Polsat Sport Premium / Na zdjęciu: Kylian Mbappe (PSG) strzela pierwszego gola w meczu z Club Brugge
Zdecydowanym faworytem spotkania był zespół Paris Saint-Germain. Naszpikowana gwiazdami drużyna w pełni wywiązała się z zadania i nie dała żadnych szans belgijskiemu Club Brugge. Gospodarze mecz rozpoczęli najlepiej, jak tylko mogli.

Już w 2. minucie PSG objęło prowadzenie. Katastrofalny błąd popełnił Simon Mignolet, który odbił piłkę przed siebie. Dopadł do niej Kylian Mbappe i pokonał golkipera zespołu z Brugii.

Tym samym przeszedł do historii. To był jego 30. gol w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Żaden z graczy nie zrobił tego tak szybko, jak Francuz. Mbappe miał dokładnie 22 lata i 352 dni, gdy po raz trzydziesty pokonał bramkarza rywali w LM.

Francuski napastnik zdetronizował pod tym względem Lionela Messiego, który strzelając 30. gola w LM miał dokładnie 23 lata i 131 dni.

To nie był koniec strzeleckich popisów Mbappe. Już w 7. minucie podwyższył wynik na 2:0. Zobaczcie pierwszego - historycznego - gola napastnika PSG.

Bardzo dobre wieści dla kibiców Lecha. Gwiazda ligi zostanie w Poznaniu na dłużej!