Ależ się zakotłowało w grupach F i G! Thriller w Szwajcarii!

W grupach F i G piłkarskiej Ligi Mistrzów sporo się pozmieniało. Sześć goli padło w Szwajcarii, gdzie Young Boys Berno zremisowało z Atalantą Bergamo 3:3. Swoje mecze wygrały Lille OSC i Sevilla FC, dzięki czemu dalej są w grze o 1/8 finału.

Krzysztof Sędzicki
Meschack Elia i  Jose Palomino PAP/EPA / ANTHONY ANEX / Na zdjęciu: Meschack Elia i Jose Palomino
Już przed tą serią gier między pierwszym RB Salzburg, a czwartą Sevillą FC były zaledwie cztery punkty różnicy. Tym razem jednak mistrzowie Austrii doznali drugiej porażki w tym sezonie Champions League. W rozgrywanym na wyjeździe spotkaniu z Lille ekipa Matthiasa Jaissle przegrała 0:1 po trafieniu Jonathana Davida w 31. minucie.

Tymczasem goniący ją zespół VfL Wolfsburg miał doskonałą szansę, by przeskoczyć dotychczasowego lidera tabeli grupy G, ale uległ ostatniej w tabeli Sevilli 0:2. W 13. minucie listę strzelców golem dla drużyny z La Liga otworzył Joan Jordan, a w doliczonym czasie gry rezultat podwyższył jeszcze Rafa Mir.

W ostatniej kolejce 8 grudnia Wilki z Wolfsburga zagrają z Lille, a RB Salzburg podejmie Sevillę. Każda z drużyn ma jeszcze szansę na awans do fazy pucharowej.

Ogromne emocje miały miejsce za plecami Villarrealu i Manchesteru United w grupie F. To spotkanie mogło dać nowe życie drużynie Young Boys Berno lub stworzyć lepszą pozycję startową Atalancie Bergamo przed ostatnią serią gier i meczem z Żółtą Łodzią Podwodną. Sytuacja zmieniała się jednak jak w kalejdoskopie.

W 10. minucie prowadzenie piłkarzom z ligi włoskiej dał Duvan Zapata, ale jeszcze przed przerwą Jordan Siebatcheu wyrównał stan meczu. Tuż po przerwie Atalanta zadała jeszcze jeden cios za pomocą Jose Luisa Palomino i znów w lepszej sytuacji był zespół trenera Gian Piero Gasperiniego.

Ostatni kwadrans to prawdziwy rollercoaster emocji. W 80. minucie znów był remis, tym razem 2:2 dzięki trafieniu Vincenta Sierro, a cztery minuty później kibice w stolicy Szwajcarii oszaleli z radości, gdy Juana Musso pokonał Silvan Hefti. CHwilę później na boisku pojawił się Luis Muriel i ledwie po kilkunastu sekundach cieszył się z gola na 3:3 i pozostawił gospodarzom jedynie matematyczne szanse na wyjście z grupy.

4 VfL Wolfsburg 6 1 2 3 5:10 5

Young Boys Berno - Atalanta Bergamo 3:3 (1:1) 0:1 - Duvan Zapata 10' 1:1 - Jordan Siebatcheu 39' 1:2 - Jose Luis Palomino 51' 2:2 - Vincent Sierro 80' 3:2 - Silvan Hefti 84' 3:3 - Luis Muriel 88'