Górnik Łęczna mistrzem jesieni. Dramatyczny zaległy mecz na szczycie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / GKS Górnik Łęczna / Na zdjęciu: piłkarki Górnika Łęczna
Materiały prasowe / GKS Górnik Łęczna / Na zdjęciu: piłkarki Górnika Łęczna

Piłkarki Górnika Łęczna zapewniły sobie pierwsze miejsce na koniec rundy jesiennej Ekstraligi Kobiet. W zaległym hitowym spotkaniu 10. kolejki pokonały na wyjeździe mistrza Polski, Czarnych Sosnowiec 3:2.

Pierwotnie mecz miał odbyć się 6 listopada, ale piłkarki z Lubelszczyzny poprosiły o przełożenie, gdyż borykały się z problemami zdrowotnymi. Rywalizacja w Sosnowcu rozpoczęła się bardzo dobrze dla gospodyń, bo już w pierwszej minucie Martyna Wiankowska pokonała Annę Palińską.

To jednak rozjuszyło przyjezdne, bo w 19. minucie Macleans Chinonyerem wyrównała, a po kolejnych sześciu Nigeryjka dołożyła kolejne trafienie po asyście Klaudii Lefeld. Na początku drugiej połowy powtórzył się scenariusz z pierwszej części gry, a do górniczej siatki trafiła Andrea Horvathova.

W 58. minucie mistrzynie Polski miały nawet rzut karny. Agata Guściora faulowała w szesnastce Wiankowską, która postanowiła chwilę później wymierzyć sprawiedliwość. Jej strzał obroniła jednak Palińska. Na siedemnaście minut przed końcem gry znakomite prostopadłe podanie dostała Chinonyerem i ponownie wyprowadziła Górnika na prowadzenie, kompletując jednocześnie hat-tricka.

Tym samym piłkarki trenera Roberta Makarewicza zainkasowały trzy punkty i wyprzedziły w tabeli Ekstraligi dotychczasowego lidera, TME SMS Łódź, nad którym mają aktualnie dwa oczka przewagi. Zespół Czarnych jest trzeci i na tej pozycji pozostanie, choć ma jeszcze do rozegrania mecz zaległy z Rekordem Bielsko-Biała. Podobnie zresztą jak GKS Katowice i AP Lotos Gdańsk. Ostateczny układ tabeli po rundzie jesiennej poznamy dopiero 8 grudnia.

Co ciekawe, Czarni i Górnik spotkają się ze sobą w tym roku kalendarzowym jeszcze raz. W sobotę w Łęcznej między sobą rozstrzygną kwestię awansu do 1/8 finału Pucharu Polski. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.

Czarni Antrans Sosnowiec - Górnik Łęczna 2:3 (1:2) 1:0 - Martyna Wiankowska 1' 1:1 - Macleans Chinonyerem 19' 1:2 - Macleans Chinonyerem 25' 2:2 - Andrea Horvathova 48' 2:3 - Macleans Chinonyerem 73'