Pierwsza wygrana Bogdana Zająca. Grupa pościgowa stoi

KKS 1925 Kalisz przerwał pasmo niepowodzeń w wygranym 2:0 meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Remis Olimpii Elbląg z Chojniczanką to kolejna dobra informacja dla lidera Stali Rzeszów oraz wicelidera Ruchu Chorzów.

Bogdan Zając WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Na zdjęciu: Bogdan Zając
W rundzie jesiennej doszło do zmiany szkoleniowca w Kaliszu. Była to konsekwencja rozczarowujących wyników KKS-u w lidze. Bogdan Zając zastąpił Ryszarda Wieczorka, a jego kadencja rozpoczęła się porażkami z Rakowem Częstochowa w Fortuna Pucharze Polski i z Garbarnią Kraków w meczu o punkty. W sobotę były asystent Adama Nawałki poprowadził drużynę do zwycięstwa 2:0 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. W pierwszej połowie do bramki beniaminka strzelił Daniel Kamiński, a po przerwie Mateusz Wysokiński.

W 16. kolejce nie potknęli się lider Stal Rzeszów oraz wicelider Ruch Chorzów. Kolejną dobrą dla nich wiadomością jest remis 1:1 czwartej w tabeli Olimpii Elbląg z trzecią Chojniczanką. Na prowadzeniu byli podopieczni Tomasza Kafarskiego dzięki strzałowi Tomasza Mikołajczaka. Na odniesienie zwycięstwa nie pozwolił gościom Hubert Krawczun. Po podziale punktów obu drużynom coraz trudniej liczyć na bezpośredni awans.

Po komplet punktów sięgnęli w sobotę również piłkarze Wisły Puławy i Lecha II Poznań. Beniaminek wygrał 3:0 z Pogonią Siedlce, która straciła od początku sezonu 30 goli i statystycznie gorszą defensywę posiada tylko Sokół Ostróda. Akurat ta drużyna przegrała 0:1 z drugim zespołem Kolejorza na skutek uderzenia Maksymiliana Pingota już w 15. minucie.

16. kolejka eWinner II ligi:

KKS 1925 Kalisz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 2:0 (1:0)

3:0 - Emil Drozdowicz 52'

Sokół Ostróda - Lech II Poznań 0:1 (0:1)
0:1 - Maksymilian Pingot 15'

Ruch Chorzów - Śląsk II Wrocław 5:2 (2:0) 1:0 - Tomasz Foszmańczyk 11' 2:0 - Bartłomiej Kulejewski 32' 3:0 - Daniel Szczepan 51' 3:1 - Sebastian Bergier 55' 4:1 - Tomasz Foszmańczyk 61' 5:1 - Łukasz Janoszka 79' 5:2 - Sebastian Bergier (k.) 81'

18 GKS Bełchatów 34 6 4 24 17:74 18

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany) 2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Czy Bogdan Zając poprawi wyniki zespołu z Kalisza?