Brighton wciąż bez przełamania. Problem Modera

Piłkarze Brighton od kilku kolejek nie potrafią zwyciężyć w Premier League. Ta sztuka nie udała im się także w sobotę. W spotkaniu z Newcastle padł remis 1:1.

Michał Piegza
Joelinton (z lewej) i Marc Cucurella Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Joelinton (z lewej) i Marc Cucurella
Reprezentant Polski Jakub Moder całe spotkanie z Newcastle spędził na ławce rezerwowych. Brighton nie udało się przełamać. Zespół w Premier League nie wygrał od pięciu kolejek.

Gospodarze liczyli na przełamanie w potyczce z Newcastle United. Rywal plasuje się w strefie spadkowej i ma swoje problemy. Do przerwy wszystko toczyło się po myśli gospodarzy. W 24. minucie Brighton objęło prowadzenie, kiedy rzut karny wykorzystał Leandro Trossard.

Gościom udało się doprowadzić do remisu w 66. minucie. Wówczas Isaac Hayden strzałem z kilku metrów trafił do siatki.

W końcówce nerwowo było na boisku. W doliczonym czasie meczu z boiska został wyrzucony Robert Sanchez.

Brighton and Hove Albion - Newcastle United 1:1 (1:0)
1:0 - Trossard (k.) 24'
1:1 - Hayden 66'

Brighton 2021 rok zakończy w pierwszej ósemce Premier League?