Dramatyczne sceny w Niemczech. Piłkarze byli w szoku

Chwile grozy w meczu 1/16 Pucharu Niemiec. Podczas pojedynku 1.FC Nuernberg - Hamburger SV jeden z piłkarzy trafił do szpitala. Koledzy aż łapali się za głowy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Tom Krauss znoszony z boiska przez medyków Getty Images / Roland Krivec/DeFodi Images / Na zdjęciu: Tom Krauss znoszony z boiska przez medyków
Ledwo co zaczęła się druga połowa spotkania, a piłkarze ponownie mieli przerwę. Okoliczności nie były jednak zbyt ciekawe.

Pechowcem okazał się zawodnik gospodarzy Tom Krauss, który został wprost znokautowany przez Miro Muheima. Ten drugi, walcząc o piłkę trafił go w głowę.

Krauss z dużą siłą upadł na murawę. Całe zdarzenie nie wyglądało przyjemnie - zawodnicy, którzy byli blisko zdarzenia tylko chwytali się za głowy. Piłkarzem natychmiast zajęli się medycy.

Po kilku minutach zawodnik 1.FC Nuernberg został zniesiony z boiska, a wszystkich delikatnie uspokoił wzniesiony do góry kciuk. Interwencja na boisku nie była jednak wystarczająca i poszkodowany szybko został przewieziony do szpitala.

Okazało się, że Krauss doznał mocnego wstrząśnienia mózgu. Po tym, jak trafił do szpitala, był przytomny i był z nim kontakt. Przez kilka dni pozostanie tam jednak na obserwacji.

Finalnie mecz zakończył się wynikiem 1:1, a z awansu wywalczonego po serii rzutów karnych (4:2) cieszyć mogli się piłkarze Hamburger SV.

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)