Przemysław Frankowski z kolejnym golem. Idealnie to wykończył [WIDEO]

Przemysław Frankowski wciąż imponuje formą w Ligue 1. W niedzielę polski zawodnik ustalił rezultat meczu RC Lens - FC Metz (4:1).

Rafał Szymański
bramka Przemysława Frankowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: bramka Przemysława Frankowskiego
W 11. kolejce zespół Francka Haise'a wywiązał się z roli faworyta. Strzelanie w 14. minucie rozpoczął Wesley Said, który jeszcze przed przerwą skompletował dublet. Jednym golem dla FC Metz odpowiedział Nicolas De Preville.

RC Lens było stroną przeważającą również po przerwie. Na listę strzelców w 83. minucie spotkania wpisał się Ignatius Ganago, a drugą asystę zaliczył Cheick Doucoure. Przemysław Frankowski zaznaczył swoją obecność na boisku w samej końcówce.

Jonathan Clauss napędził akcję gospodarzy i dostrzegł wychodzącego na pozycję Frankowskiego. Francuski obrońca płasko dośrodkował w pole karne do kadrowicza, który wbił piłkę do siatki. Bramkarz rywali nie zdążył zareagować.

Klub Frankowskiego rozbił rywala (4:1) i zameldował się na pozycji wicelidera Ligue 1. Francuski klub latem sprowadził reprezentanta Polski z Chicago Fire za 2,3 mln euro, piłkarz szybko zaczął spłacać transfer. Jego dorobek w bieżących rozgrywkach ligowych to 11 występów, trzy trafienia oraz trzy asysty. Trener Hasie najczęściej wystawia 26-latka na lewym wahadle, nie inaczej było tym razem.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Frankowski jest najlepszym zawodnikiem RC Lens?