Slovan Bratysława ruszył w pościg za zespołami Polaków

W grupie Ligi Konferencji Europy rywalizują kluby Karola Świderskiego, Kamila Grabary i Kamila Wilczka. Oba są na miejscach premiowanych awansem, a za ich plecami pierwsze zwycięstwo odniósł Slovan Bratysława.

Ezekiel Henty Getty Images / Mario Hommes/DeFodi Images / Na zdjęciu: Ezekiel Henty
Slovan Bratysława dysponował atutem własnego stadionu w rywalizacji z gibraltarskim debiutantem w grupie europejskiego pucharu. Pierwszy atak po przerwie dał słowackiemu zespołowi prowadzenie 1:0. Andre Green skorzystał z ospałości przyjezdnych i wykorzystał dogranie z prawego skrzydła. Slovan zagwarantował sobie komplet punktów golem na 2:0 w 84. minucie.

Kacper Chorążka obejrzał z ławki rezerwowych przegrany 1:3 mecz Omonii Nikozja z FC Basel. Drużyna Polaka sprawnie odpowiedziała na pierwszego gola gospodarzy, ale FC Basel wyciągnął z tego wnioski i po odzyskaniu prowadzenia, uszczelnił obronę. Trzeciego gola dorzucił w końcówce, kiedy na połowie Omonii zrobiło się więcej przestrzeni.

Skromne wygrane na miarę prowadzenia w grupach Ligi Konferencji Europy odnieśli piłkarze KAA Gent i AZ Alkmaar.

0:1 - Jesper Karlsson 19'

FK Jablonec - Randers FC 2:2 (1:1) 1:0 - Tomas Cvancara 35' 1:1 - Stephen Odey 36' 2:1 - Tomas Cvancara 53' 2:2 - Stephen Odey (k.) 90'

Liga Konferencji Europy, gr. D 2021/2022

1 AZ Alkmaar 6 4 2 0 8:3 14
2 Randers FC 6 1 4 1 9:9 7
3 FK Jablonec 6 1 3 2 6:8 6
4 CFR Cluj 6 1 1 4 4:7 4

Grupa F:

Slovan Bratysława - Lincoln Red Imps 2:0 (0:0) 1:0 - Andre Green 46' 2:0 - Ezekiel Henty 84'

Liga Konferencji Europy, gr. F 2021/2022

1 FC Kopenhaga 6 5 0 1 15:5 15
2 PAOK Saloniki 6 3 2 1 8:4 11
3 Slovan Bratysława 6 2 2 2 8:7 8
4 Lincoln Red Imps 6 0 0 6 2:17 0

Grupa H:

FC Basel - Omonia Nikozja 3:1 (2:1) 1:0 - Liam Millar 19' 1:1 - Jordi Gomez (k.) 26' 2:1 - Arthur Cabral (k.) 41' 3:1 - Edon Zegrova 88'

Liga Konferencji Europy, gr. H 2021/2022

1 FC Basel 6 4 2 0 14:6 14
2 Karabach Agdam 6 3 2 1 10:8 11
3 Omonia Nikozja 6 0 4 2 5:10 4
4 Kajrat Ałmaty 6 0 2 4 6:11 2

Czytaj także: To było wielkie show. Liverpool FC podbił twierdzę Czytaj także: Przebudzenie Celticu w Lidze Europy ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za gol w Polsce! Można oglądać godzinami

Czy Slovan Bratysława awansuje do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy?