Polski napastnik zebrał świetne recenzje. Trafił do najlepszej "jedenastki"

Paulo Sousa mógł być zadowolony z postawy Karola Świderskiego. 24-latek wykorzystał szansę w spotkaniu z San Marino (5:0) i został wyróżniony przez serwis whoscored.com.

Rafał Szymański
Karol Świderski WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Karol Świderski
Selekcjoner postawił na piłkarz PAOK-u Saloniki w sobotnim meczu eliminacyjnym z San Marino. W 10. minucie rywalizacji Karol Świderski znalazł drogę do siatki po precyzyjnym zagraniu Przemysława Płachety. Później Biało-Czerwoni zdobyli jeszcze cztery bramki.

Świderski spędził na boisku 72 minuty i zaprezentował się z dobrej strony. Napastnik uzbierał już trzy trafienia w eliminacje MŚ 2022. Jeśli chodzi o reprezentację Polski, pod tym względem lepsi są tylko Robert Lewandowski (6 goli) oraz Adam Buksa (6 goli).

Portal whoscored.com w skali "1-10" ocenił występ kadrowicza na "8,98". Świderski znalazł się w najlepszej "jedenastce" kolejki eliminacji mundialu.

Anglicy w podobnych rozmiarach pokonali Andorę (5:0). Po meczu naszych grupowych rywali serwis wyróżnił Phila Fodena i Jadona Sancho. Najwięcej przedstawicieli ma Słowenia - Jure Balkovec, Sandi Lovrić i Josip Ilicić przyczynili się do zwycięstwa 4:0 z Maltą.

Drużyna tygodnia wg whoscored.com: Neofytos Michael - Miroslav Stevanović, Darko Velkovski, Josko Gvardiol, Jure Balkovec, Sandi Lovrić, Josip Ilicić, Phil Foden, Jadon Sancho, Callum Robinson, Karol Świderski.

Oficjalnie: Kazimierz Górski patronem PGE Narodowego!