Karol Świderski w formie przed zgrupowaniem. Premierowe trafienie kadrowicza

Do 5. kolejki Karol Świderski czekał na bramkę w Super League. PAOK Saloniki pewnie wygrał w meczu ligowym z OFI Kreta (3:1).

Rafał Szymański
Na zdjęciu od lewej: Elia Benedettini i Karol Świderski PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu od lewej: Elia Benedettini i Karol Świderski
24-latek nie opuścił ani jednego spotkania ligowego w trwającym sezonie. Do tej pory dziesięciokrotny reprezentant Polski zagrał w czterech meczach i zaliczył w nich jedną asystę.

W 5. kolejce drużyna Razvana Lucescu mierzyła się z OFI Kreta. Karol Świderski znalazł się w wyjściowym składzie PAOK-u i po kwadransie zaznaczył swoją obecność na murawie.

Andrija Zivković dostrzegł w polu karnym Świderskiego i precyzyjnie dośrodkował z prawej strony boiska. Napastnik gości uderzeniem głową sfinalizował całą akcję. W tej sytuacji bramkarz Devi Mboka był bezradny.

W drugiej połowie Jasmin Kurtić i Douglas Augsto zdobyli bramki dla miejscowych. Wynik na 1:3 ustalił Adil Nabi. Zespół z Salonik uzbierał 12 punktów i na tę chwilę jest liderem greckiej Super League, natomiast OFI Kreta zajmuje 9. miejsce.

Świderski trafił do siatki w ostatnim meczu przed przerwą reprezentacyjną, to był jego premierowy gol w lidze. W 72. minucie zastąpił go Chuba Akpom. Selekcjoner Paulo Sousa powołał zawodnika PAOK-u na zbliżające się zgrupowanie Biało-Czerwonych.

OFI Kreta - PAOK Saloniki 1:3 (0:1)
0:1 - Karol Świderski 15'
0:2 - Jasmin Kurtić 58'
0:3 - Douglas Augusto 71'
1:3 - Adil Nabi 90+2'

Nieprawdopodobne trafienie we Włoszech. To nie zdarza się codziennie!