Bednarek nie zatrzymał potęgi. Przełamanie drużyny Klicha

Southampton Jana Bednarka dzielnie walczyło, ale ostatecznie przegrało 1:3 z Chelsea na Stamford Bridge. Leeds z Mateuszem Klichem w składzie zwyciężyło pierwszy raz w tym sezonie, Diego Llorente zdobył decydującą bramkę w starciu z Watford (1:0).

Rafał Szymański
Na zdjęciu od lewej: Jan Bednarek i Nathan Redmond PAP/EPA / Facundo Arrizabalaga / Na zdjęciu od lewej: Jan Bednarek i Nathan Redmond
Na pierwszego gola kibice Chelsea czekali do 9. minuty rywalizacji. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Ruben Loftus-Cheek zgrał piłkę głową do Trevoha Chalobaha, a ten z niewielkiej odległości umieścił ją w siatce.

Przyjezdni próbowali odpowiedzieć jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Najgroźniejszą okazję miał Theo Walcott, który uderzył niecelnie po zagraniu Kyle'a Walkera-Petersa.

Chwilę później Antonio Ruediger kapitalnie podał do Romelu Lukaku, Belg trafił do siatki, ale był na spalonym. Przed przerwą Timo Werner pokonał bramkarza Southampton. Martin Atkinson anulował bramkę Niemca po konsultacji z VAR, ponieważ Cesar Azpilicueta nieprzepisowo powstrzymywał Walkera-Petersa.

Klub Jana Bednarka ruszył do ataku po zmianie stron. W 60. minucie Ben Chilwell wyciął równo z trawą Valentino Livramento. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł James Ward-Prowse, Anglik wykonał egzekucję.

Na kwadrans przed końcem Ward-Prowse brutalnie sfaulował Jorginho. Pierwotnie został ukarany żółtą kartką, lecz Martin Atkinson zmienił swoją decyzję. Zespół Southampton musiał radzić sobie w "dziesiątkę".

Werner dopiął swego w 84. minucie meczu. Snajper wykorzystał bardzo dobre dogranie Cesara Azpilicuety i dał radość fanom. Trzeci gol padł w kuriozalnych okolicznościach. Piłka odbiła się od słupka i od poprzeczki bramki Southampton, a następnie Chilwell dopadł do piłki. Wydawało się, że Alex McCarthy zażegnał niebezpieczeństwo, ale piłka przekroczyła już linię bramkową.

Rezultat nie uległ już zmianie. Bednarek spędził na boisku 90 minut.

Leeds United wygrało po raz pierwszy w tym sezonie Premier League. W 18. minucie bramkarz Watford skapitulował po uderzeniu Diego Llorente. Mateusz Klich opuścił plac gry w 4. minucie doliczonego czasu.

Chelsea FC - Southampton FC 3:1 (1:0)
1:0 - Trevoh Chalobah 9'
1:1 - James Ward-Prowse (k.) 61'
2:1 - Timo Werner 84'
3:1 - Ben Chillwell 89'

Chelsea: Edouard Mendy - Cesar Azpilicueta, Thiago Silva, Antonio Ruediger, Callum Hudson-Odoi (65' Mason Mount), Trevor Chalobah, Ruben Loftus-Cheek (83' Ross Barkley), Mateo Kovacić (73' Jorginho), Ben Chilwell, Timo Werner, Romelu Lukaku.

Souhampton: Alex McCarthy - Valentino Livramento, Jan Bednarek, Mohammed Salisu, Kyle Walker-Peters, Oriol Romeu, James Ward-Prowse, Nathan Tella (74' Moussa Djenepo), Theo Walcott (46' Ibrahima Diallo), Nathan Redmond (87' Mohamed Elyounoussi), Adam Armstrong.

Żółte kartki: Silva (Chelsea) - Romeu, Salisu, Djenepo (Southampton).

Czerwona kartka: Ward-Prowse (Southampton).

Sędzia: Martin Atkinson.

***

Leeds United - Watford FC 1:0 (1:0)
1:0 - Diego Llorente 18'

Burnley FC - Norwich City 0:0

Wolverhampton Wanderers - Newcastle United 2:1 (1:1) 1:0 - Hee-Chan Hwang 20' 1:1 - Jeff Hendrick 41' 2:1 - Hee-Chan Hwang 58'