Fortuna Puchar Polski w piątek losowanie 1/16 finału. Możliwe wielkie hity

Przed nami losowanie par 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. To może być bardzo ciekawa faza, choć wielu faworytom nie udało się do niej dostać.

Szymon Mierzyński
radość piłkarzy Wieczystej Kraków PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: radość piłkarzy Wieczystej Kraków
Spośród drużyn z PKO Ekstraklasy, za burtą są już: Jagiellonia Białystok, Pogoń Szczecin, Radomiak Radom, Wisła Płock, Stal Mielec, Cracovia, Śląsk Wrocław oraz Warta Poznań. Pechowców uzbierało się aż ośmiu, czyli niemal połowa elity!

Najniżej notowanym uczestnikiem 1/16 finału będzie Wieczysta Kraków. Beniaminek IV ligi sensacyjnie pokonał, grającego na co dzień trzy klasy wyżej, Chrobrego Głogów (2:1).

Pula nagród w edycji 2021/2022 wynosi 10 mln zł. Połowa tej kwoty trafi na konto zwycięzcy. Podczas wszystkich spotkań trenerzy mogą dokonywać pięciu zmian. Wymogiem jest wystawienie dwóch młodzieżowców (zawodników z rocznika 2000 i młodszych).

Na każdym etapie o awansie decyduje jeden mecz. W razie remisu po 90 minutach sędzia zarządza dogrywkę, a potem ewentualnie rzuty karne.

Podczas piątkowego losowania żaden z zespołów nie będzie rozstawiony, zatem każdy może zagrać z każdym.

1/16 finału odbędzie się 26, 27 i 28 października. Finał zaplanowano 2 maja przyszłego roku i po dwuletniej przerwie jego areną ponownie będzie PGE Narodowy w Warszawie.