Alpha Ethniki: Nieudany debiut Kukiełki i Zieńczuka

W weekend w Grecji odbyły się mecze 2. kolejki miejscowej ekstraklasy. W Skodzie Xanthi zadebiutowali dwaj Polacy - Mariusz Kukiełka oraz Marek Zieńczuk. Jednak Polacy nie mieli powodów do zadowolenia po końcowym gwizdku sędziego.

Wojciech Święch

Marcin Baszczyński (PAE Atromitos Ateny) - polski obrońca w dalszym ciągu nie doszedł do pełni sił po kontuzji. W związku z tym nie znalazł się on w kadrze beniaminka na mecz ligowy z AEK-iem. Jego drużyna doznała na wyjeździe porażki w stosunku 0:1.

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - były bramkarz Korony Kielce zaliczył całe derby z Arisem Saloniki. Kowalewski został po raz pierwszy pokonany w 21. minucie. Goście wyprowadzili wówczas kontrę, którą skutecznie wykończył strzałem z 10 metrów Javier Cámpora. Argentyński napastnik "założył siatkę" naszemu rodakowi i Aris cieszył się z prowadzenia. Zespół Polaka zdołał wyrównać, lecz w 38. minucie Cámpora ponownie pokonał Kowalewskiego, tym razem uderzeniem głową w okienko. Golkiper Iraklisu sięgnął palcami piłkę, lecz nie zdołał jej zatrzymać. Niedługo potem naszemu rodakowi pomogła poprzeczka. W 79. minucie polskiego bramkarza strzałem zza pola karnego bezskutecznie starał się zaskoczyć Dario Fernandez. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Mariusz Kukiełka (Skoda Xanthi) - polski defensor zadebiutował w nowym klubie w wyjazdowym meczu przeciwko Panathinaikosowi Ateny. Były futbolista Wisły Kraków pojawił się w wyjściowym składzie gości. W 38. minucie mógł on nawet zdobyć gola dla przyjezdnych. Nasz rodak zdecydował się na strzał z okolic pola karnego. Jednak bramkarz Zielonych Koniczynek "na raty" złapał uderzenie Polaka. W 72. minucie Kukiełkę na murawie zastąpił Nabil Taïder. Skoda doznała w Atenach porażki 0:1.

Arkadiusz Malarz (AE Larissa) - polski bramkarz zagrał w całym meczu przed własną publicznością przeciwko Olympiakosowi Pireus. W 20. minucie były golkiper dobrze zachował się przy dobitce. Po 120 sekundach goście objęli prowadzenie. Wydawało się, że do dośrodkowania z prawego skrzydła dojdzie Dudu, Polak rzucił się, chcąc uprzedzić Brazylijczyka, lecz futbolówka dotarła do Leonardo, który skierował ją do siatki. Niedługo potem Raúl Bravo próbował zaskoczyć Malarza inteligentnym strzałem. Jednak były zawodnik Lecha Poznań zdołał z trudem obronić. W 32. minucie na strzał z pierwszej piłki z odległości 17 metrów zdecydował się Enzo Maresca. Włoch idealnie trafił w prawy górny róg bramki Malarza i goście prowadzili 2:0. Więcej goli w tym pojedynku nie padło.

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - jego drużyna podjęła u siebie Levadiakos. Gospodarze odnieśli pewne zwycięstwo w stosunku 3:0. Polski defensor nie znalazł się nawet w kadrze meczowej miejscowych, gdyz leczy obecnie kontuzję nogi. Nasz rodak został bowiem w jednym z poprzednich spotkań ostro potraktowany korkami przez zawodnika rywali.

Tomasz Wisio (Ergotelis) - polski defensor zagrał w całym wyjazdowym spotkaniu przeciwko Panionosowi Ateny. Nasz rodak w 28. minucie pojedynku ujrzał żóltą kartkę. Jego klub wywalczył punkt, dzięki remisowi 1:1.

Marek Zieńczuk (Skoda Xanthi) - Polak pojawił się w wyjściowym składzie swojej drużyny w meczu przeciwko Panathinaikosowi (0:1), ale w 57. minucie pomocnik opuścił on murawę, gdy zastąpił go Marcelo Leite Pereira.

Michał Żewłakow (Olympiakos Pireus) - zespół Polaka zmierzył się na wyjeździe z AE Larissa (2:0). Reprezentant Polski wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty spotkania.