Fortuna I liga: remis na dnie. W Rzeszowie nie pograli

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Sobczak
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Szymon Sobczak

Remis 1:1 nie poprawił zasadniczo sytuacji GKS-u 1962 Jastrzębie i Zagłębie Sosnowiec na dole tabeli. Resovia oraz Miedź Legnica w ogóle nie zagrały z powodu zalania boiska.

Kluby z województwa śląskiego nie chcą zaplątać się w rozpaczliwą walkę o utrzymanie. W Zagłębiu Sosnowiec nieudany początek sezonu spowodował przejście huraganu przez sztab szkoleniowy. Już w poprzednim meczu Łukasz Matusiak i Grzegorz Bąk poprowadzili drużynę, ale w dłuższej perspektywie poprawienie wyników powierzono Arturowi Skowronkowi. GKS nie wygrał od siedmiu kolejek, a Zagłębie od sześciu, więc słowo "przełamanie" było odmieniane przez wszystkie przypadki.

Szymon Sobczak zdobył prowadzenie dla Zagłębia w 41. minucie. Dostał podanie od Nikolasa Korzenieckiego, już w polu karnym poradził sobie z defensorem i wypracował miejsce do pokonania strzałem bramkarza. Sosnowiczanie mogli zastanowić się w przerwie nad sposobem utrzymania przewagi. Burza mózgów poszła na nic, ponieważ już w 48. minucie Jakub Niewiadomski strzelił na 1:1. Pozostało sporo czasu na rozstrzygnięcie meczu, ale nie udało się to nikomu i padł remis, który nie powinien satysfakcjonować jednych i drugich.

Długą i bezcelową wycieczkę urządzili sobie piłkarze Miedzi Legnica. Ich mecz z Resovią został odwołany z powodu złego stanu boiska. Zostało ono kompletnie zalane wskutek ulewnych opadów deszczu. Gościom pozostało wracać do domów.

9. kolejka Fortuna I ligi:

GKS 1962 Jastrzębie - Zagłębie Sosnowiec 1:1 (0:1) 0:1 - Szymon Sobczak 41' 1:1 - Jakub Niewiadomski 48'