El. MŚ 2022: najsilniejsi wygrali przed klasykiem Ameryki Południowej

W niedzielę Brazylia zagra z Argentyną w eliminacjach MŚ 2022. Przed hitem obie reprezentacje zdobyły komplet punktów. Coraz lepiej wygląda sytuacja Ekwadoru, coraz gorzej Paragwaju i Chile.

radość reprezentantów Argentyny PAP/EPA / Miguel Gutierrez / Na zdjęciu: radość reprezentantów Argentyny
Dla Brazylii niepowodzenie w Copa America 2021 na własnych stadionach było rozczarowaniem. Broniła trofeum, przystąpiła do turnieju po serii zwycięstw w eliminacjach MŚ 2022. Do walki w nich powróciła na Estadio Nacional w Santiago de Chile. Doświadczeni La Roja ustawili się piątką w obronie, ale to nie oznaczało, że schowali się przed Brazylijczykami. To Chile dłużej posiadało piłkę i częściej strzelało. Tite pomógł Canarinhos zmianami - wprowadzony w przerwie Everton Ribeiro strzelił kluczowego gola na 1:0 w 64. minucie. W końcówce sypały się kartki, ale nie zmienił się wynik.

Argentyna zagrała w Wenezueli pierwszy mecz po wyczekiwanym zwycięstwie w Copa America. Uskrzydlona sukcesem drużyna Lionela Scaloniego grała w jedenastu na dziesięciu od 32. minuty po czerwonej kartce dla Adriana Martineza, którego pobyt na boisku po wejściu z ławki trwał siedem minut. Potwierdziła przewagę liczebną wynikiem 3:1. Dobrze bawili się piłkarze Interu Mediolan. Lautaro Martinez strzelił gola i asystował przy trafieniu Joaquina Correi.

Do zwyciężania powrócił Ekwador, który przegrał dwa poprzednie spotkania w walce o mundial. W jego spotkaniu z Paragwajem długo było bezbramkowo. Na decydujące przyspieszenie było stać podopiecznych Gustavo Alfaro. W 87. minucie Felix Torres dał im prowadzenie, a zwycięstwo 2:0 przypieczętował już w doliczonym czasie Michael Estrada. Ekwador jest na trzecim miejscu w tabeli eliminacji na dwie kolejki przed półmetkiem.

Kolumbia nie poradziła sobie na specyficznym terenie w La Paz i zremisowała 1:1 z Boliwią. Los Cafeteros zdołali objąć prowadzenie, ale nie przypilnowali wyniku w końcówce. Fernando Saucedo zdołał odpowiedzieć na uderzenie Rogera Martineza. Przymierzył on kapitalnie prostym podbiciem z dystansu, a David Ospina tylko obserwował lądowanie piłki w siatce. Takim samym wynikiem 1:1 zakończyło się starcie Peru z Urugwajem.

10. Wenezuela 7 4 4:12

Czytaj także: Nowy mistrz! Jeden gol rozstrzygnął finał marzeń Czytaj także: Brawurowy strzał w ostatniej akcji dał brązowe medale ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: sędzia popełnił koszmarny błąd. Jego reakcja stała się hitem sieci

Czy Brazylia będzie najlepsza w eliminacjach MŚ 2022?