El.MŚ 2022. Dania idzie jak burza, wysoka wygrana Izraela i Malty. Zobacz komplet wyników!

Reprezentacja Danii prezentuje się bardzo dobrze w eliminacjach do MŚ 2022. Tym razem Duńczycy pokonali Szkocję 2:0 i mają na swoim koncie 12 punktów i bilans bramkowy 16:0. Wysoko wygrały Izrael i Malta.

Michał Gałęzewski
radość reprezentacji Danii Getty Images / Mads Claus Rasmussen / Na zdjęciu: radość reprezentacji Danii
Duńczycy doskonale prezentują się w grupie F. W czterech dotychczasowych meczach zdobyli 16 bramek nie tracąc żadnej! Tym razem załatwili temat ze Szkocją w przeciągu dwóch minut, gdy gole zdobyli Daniel Wass i Joakim Maehle. Hat-tricka w Wyspach Owczych zdobył dla Izraela Eran Zahavi i Izraelczycy awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy. Na boisku najsłabszej Mołdawii wygrała Austria i również, podobnie jak Izrael, przegoniła Szkocję.

W grupie H, faworyci zakończyli mecze remisami. W starciu Słowenii ze Słowacją na prowadzenie wyszli nasi południowi sąsiedzi po bramce Roberta Bozenicia, jednak tuż przed przerwą wyrównał Petar Stojanović. Rosjanie i Chorwaci zakończyli swoją rywalizację bezbramkowym remisem. Na 5. miejsce w tabeli awansowała Malta, która wygrała w "derbach Morza Śródziemnego" z osłabionym od 40. minuty Cyprem 3:0. Dwa gole zdobył Cain Attard.

Grupa A:

Portugalia - Irlandia 2:1 (0:1)
0:1 - John Egan 45'
1:1 - Cristiano Ronaldo 89'
2:1 - Cristiano Ronaldo 90'

Luksemburg - Azerbejdżan 2:1 (2:0) 1:0 - Michael Goncalves Pinto 8' 2:0 - Gerson Rodrigues (k.) 28' 2:1 - Emim Machmudow 67'

Grupa D:

Francja - Bośnia i Hercegowina 1:1 (1:1)
0:1 - Edin Dzeko 36'
1:1 - Antoine Griezmann 40'

Kazachstan - Ukraina 2:2 (0:1) 0:1 - Roman Jaremczuk 2' 1:1 - Rusłan Waljullin 74' 1:2 - Danyło Sikan 90' 2:2 - Rusłan Waljullin 90'

0:4 - Eran Zahavi 90+2'

Mołdawia - Austria 0:2 (0:1) 0:1 - Christoph Baumgartner 45' 0:2 - Marko Arnautović 90'

2:2 - Risto Radunović 90'

Łotwa - Gibraltar 3:1 (0:0) 1:0 - Vladislavs Gutkovskis (k.) 50' 1:1 - Tjay De Barr (k.) 71' 2:1 - Vladislavs Gutkovskis 85' 3:1 - Andrejs Ciganiks 89'

Rosja - Chorwacja 0:0

Słowenia - Słowacja 1:1 (1:1) 0:1 - Robert Bozenik 32' 1:1 - Petar Stojanović 42'