Udany debiut selekcjonera Szwajcarii. Serbia rozbiła gospodarzy mundialu

Szwajcarzy zwyciężyli 2:1 w meczu towarzyskim z Grecją. Murat Yakin mógł być zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Serbia pewnie wygrała z Katarem (4:0), który przygotowuje się do mundialu. Spotkanie Finlandia - Walia zakończyło się remisem 0:0.

Rafał Szymański
radość reprezentantów Szwajcarii PAP/EPA / GEORGIOS KEFALAS / Na zdjęciu: radość reprezentantów Szwajcarii
Helweci byli stroną przeważającą od początku spotkania. W 7. minucie Silvan Widmer precyzyjnie dograł do Stevena Zubera, a ten znalazł sobie miejsce w polu karnym i pokonał Odysseasa Vlachodimosa.

Goście odpowiedzieli przed końcem pierwszej połowy. Grecy rozpracowali defensywę gospodarzy i Vangelis Pavlidis doprowadził do wyrównania. W drugiej odsłonie Zuber wystawił piłkę Rubenowi Vargasowi, który przechylił szalę zwycięstwa na korzyść gospodarzy. Dla Murata Yakina był to pierwszy mecz w roli selekcjonera reprezentacji Szwajcarii.

Serbia mierzyła się z Katarem, który przygotowuje się do przyszłorocznych mistrzostw świata. Pierwsza bramka padła w kuriozalnych okolicznościach - Boualem Khoukhi zmienił tor lotu piłki czym zmylił własnego bramkarza. W 18. minucie Luka Jović poradził sobie z dwoma obrońcami, a następnie znalazł drogę do siatki. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się Dusan Vlahović. W końcówce wynik na 4:0 ustalił Nikola Milenković, który wygrał pojedynek główkowy.

Tego samego dnia Finlandia bezbramkowo zremisowała z Walią. Najbliższej szczęścia był Harry Wilson. Pomocnik wykonał rzut karny, jednak Carljohan Eriksson zdołał odbić piłkę. Markku Kanerva dał szansę Robertowi Ivanovowi. Obrońca Warty Poznań rozegrał 90 minut.

Szwajcaria - Grecja 2:1 (1:1)
1:0 - Steven Zuber 7'
1:1 - Vangelis Pavlidis 34'
2:1 - Ruben Vargas 51'

Katar - Serbia 0:4 (0:2)
0:1 - Boualem Khoukhi (s.) 2'
0:2 - Luka Jović 18'
0:3 - Dusan Vlahović 60'