Serie A: AC Milan wcześnie zadał cios i trzymał gardę

Rossoneri poszli śladem kilku topowych klubów calcio i również rozpoczęli sezon zwycięstwem. AC Milan strzelił gola w 9. minucie i wystarczyło on do wygrania 1:0 z UC Sampdorią. Bartosz Bereszyński rozegrał pełne spotkanie.

piłkarze AC Milan cieszą się z gola PAP/EPA / Simone Arveda / Na zdjęciu: piłkarze AC Milan cieszą się z gola
AC Milan zdobył w poprzednim sezonie wicemistrzostwo Włoch. Musiał przełknąć panowanie w kraju lokalnego wroga Interu, ale sam również miał się z czego cieszyć. Przede wszystkim ze sportowego progresu oraz powrotu do Ligi Mistrzów po latach nieobecności. Podopieczni Stefano Piolego nie zamierzają być gościem, a ponownie stałym bywalcem w najlepszej czwórce calcio. W poniedziałek rozpoczęli rozgrywki meczem w Genui.

Rozpoczęli efektownie, ponieważ w 9. minucie Brahim Diaz strzelił gola na 1:0 dla Milanu. Ojcem trafienia był boczny obrońca Davide Calabria, który przed wykonaniem płaskiego dośrodkowania poradził sobie łatwo z Tommaso Augello. Bartosz Bereszyński starał się ratować sytuację wślizgiem, ale na wszystko było za późno.

W zespole z Mediolanu debiutowali od pierwszego gwizdka Mike Maignan oraz Olivier Giroud. W centrum wydarzeń znalazł się następca Gianluigiego Donnarummy, który w drugim kwadransie rozprawił się z trzema niebezpiecznymi strzałami celnymi Sampdorii. Maignan nie pozwolił na doprowadzenie do remisu między innymi Manolo Gabbiadiniemu.

Błąd przy golu Rossonerich popełnił również bramkarz Emil Audero. Częściowo zrehabilitował się on w 26. minucie po strzale Radego Krunicia. Dlatego wynik pozostawał na styku i Sampdoria wciąż miała realną możliwość zapunktowania. AC Milan bronił jednak skutecznie i również po przerwie nie pozwolił odpowiedzieć zespołowi rozgrywającemu pierwsze spotkanie ligowe pod wodzą Roberto d'Aversy.

Mecz w Ligurii zamknął 1. kolejkę Serie A. W tabeli prowadzi mistrz kraju Inter Mediolan przed rzymskimi zespołami AS Romą oraz Lazio, a także SSC Napoli.

UC Sampdoria - AC Milan 0:1 (0:1)
0:1 - Brahim Diaz 9'

Sampdoria: Emil Audero - Bartosz Bereszyński, Omar Colley, Maya Yoshida, Tommaso Augello (71' Nicola Murru) - Morten Thorsby, Albin Ekdal (86' Adrien Silva) - Antonio Candreva, Manolo Gabbiadini (71' Valerio Verre), Mikkel Damsgaard - Fabio Quagliarella

Milan: Mike Maignan - Davide Calabria (88' Alessio Romagnoli), Simon Kjaer, Fikayo Tomori, Theo Hernandez - Rade Krunić, Sandro Tonali - Alexis Saelemaekers (81' Alessandro Florenzi), Brahim Diaz (69' Ismael Bennacer), Rafael Leao (69' Ante Rebić) - Oliver Giroud

Żółte kartki: Gabbiadini, Murru, Bereszyński (Sampdoria) oraz Kjaer (Milan)

Sędzia: Marco Guida

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy AC Milan ponownie zakończy sezon w Serie A na podium?