eWinner II liga. Chojniczanka wygrała przegrany mecz. Olimpia Elbląg wciąż zaskakuje

W przeciągu tygodnia piłkarze występujący w eWinner II lidze już po raz trzeci wyszli na boiska. Szczęśliwie po trzy punkty sięgnęła Chojniczanka, jedna bramka padła w meczu Hutnika Kraków z GKS-em Bełchatów.

Michał Piegza
piłkarze Chojniczanki Chojnice WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
Spore problemy w wyjazdowej potyczce z beniaminkiem eWinner II ligi Wisłą miała Chojniczanka. Do przerwy to puławianie prowadzili. W 38. minucie gola dla miejscowych zdobył Krystian Puton. Trafienie było ukoronowaniem dobrej gry Wisły.

Po zmianie stron do pracy wzięli się chojniczanie. Długo jednak nie byli w stanie doprowadzić do remisu. Udało im się to w 78. minucie, kiedy bramkę zdobył Mateusz Bartosiak. Siedem minut później sędzia podyktował dla gości rzut karny, decyzja była dość kontrowersyjna. Maciej Kona okazji nie zmarnował i jeden z faworytów do awansu mógł cieszyć się z dość szczęśliwej wygranej.

Kolejne spotkanie przegrał Hutnik. Krakowianie na własnym stadionie 0:1 ulegli spadkowiczowi z Fortuna I ligi GKS-owi Bełchatów i w tabeli są już na przedostatniej pozycji. Brunatni w środę odrobili przed sezonem odjęte cztery punkty, a w sobotę w końcu wyszli na plus.

W jeszcze gorszej sytuacji w tabeli jest Sokół. Drużyna z Ostródy na razie przegrywa wszystko ze wszystkimi. Tym razem uległa Olimpii. Elblążanie w poprzednich latach cudem ratowali się przed spadkiem, tym razem w rozgrywki weszli bardzo dobrze i plasują się na 4. miejscu.

Wisła Puławy - Chojniczanka Chojnice 1:2 (1:0)
1:0 - Krystian Puton 38'
1:1 - Mateusz Bartosiak 78'
1:2 - Maciej Kona (k.) 85'

Hutnik Kraków - GKS Bełchatów 0:1 (0:1)
0:1 - Martin Klabník 45+1'

Sokół Ostróda - Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)
0:1 - Szymon Stanisławski 41'

Ruch Chorzów - Garbarnia Kraków 0:0

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Chojniczanka awansuje do Fortuna I ligi?