Kontrowersja z Lewandowskim w polu karnym! Gest Polaka był jednoznaczny

Robert Lewandowski domagał się rzutu karnego, sędzia widział sytuację inaczej. W pierwszej połowie meczu o Superpuchar Niemiec nie zabrakło kontrowersji.

PS
Robert Lewandowski PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Na zdjęciu: Robert Lewandowski
W 36. minucie meczu o Superpuchar Niemiec Bayern Monachium był bliski wyjścia na prowadzenie z Borussią Dortmund. Joshua Kimmich ładnym zagraniem z rzutu wolnego znalazł Thomasa Muellera, ten uderzył z najbliższej odległości, ale strzał został zablokowany.

To jednak nie wszystko. Do piłki dopadł bowiem Robert Lewandowski - jego dobitka również została zablokowana, ale polski napastnik, jak i sędzia tego spotkania odmiennie widzieli tę sytuację.

Lewandowski zasugerował, że Axel Witsel ręką zablokował jego strzał. Sędzia uznał jednak, że piłka trafiła w bark zawodnika ekipy z Dortmundu. "Lewy" nie mógł pogodzić się z tą sytuacją, o czym dał znać wymowną gestykulacją.

Chwilę później nie było już żadnych wątpliwości. W 41. minucie Lewandowski dopiął swego i wyprowadził Bayern na prowadzenie 1:0. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa.