Skandal w Anglii! Polski talent zwyzywany przez swoich kibiców

W ostatnim czasie często słyszy się o rasistowskich atakach na piłkarzach. Tym razem ofiarą hejtu w sieci padł Kamil Jóźwiak, który zawinił przy pierwszym straconym golu. Jego klub, Derby County zdążył już potępić zachowanie kibiców.

Mateusz Byczkowski
Kamil Jóźwiak Getty Images / Nigel French/PA Images / Na zdjęciu: Kamil Jóźwiak
Rozgrywki Championship wystartowały tydzień temu. Derby County zdążyło rozegrać już dwa spotkania. "Barany" zdobyły w nich tylko jeden punkt. Ostatnie przeciwko Peterborough (1:2) zostanie zapamiętane przez kibiców na długo.

Zespół Kamila Jóźwiaka wygrywał do 90. minuty. W doliczonym czasie gry rywale strzelili dwa gole. Przy pierwszym zawinął właśnie reprezentant Polski, który kilka minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Po przegranym spotkaniu pomocnik padł ofiarą hejtu w sieci. Poirytowani kibice zaczęli wyzywać Jóźwiaka. Pojawiły się homofobiczne wyzwiska, a także rasistowskie komentarze. Oficjalny fanklub Derby County zdążył już zareagować na skandaliczne zachowanie grupy fanów.

"Rozczarowujący rezultat, a jeszcze bardziej rozczarowujący był fakt, że mniejsza część naszych kibiców rzucała homofobicznymi wyzwiskami pod adresem gracza Peterborough i rasistowskimi komentarzami w kierunku naszego Jóźwiaka" - napisano w mediach społecznościowych.

Klub reprezentanta Polski również odniósł się do całej sytuacji. "Nie akceptujemy takiej postawy i już rozpoczniemy współpracę z odpowiednimi służbami, aby ustalić tożsamość osób, które się tego dopuściły" - czytamy w oświadczeniu.

Kamil Jóźwiak przeszedł do Derby County z Lecha Poznań we wrześniu 2020 roku. Ostatnie wiele mówi się, że piłkarz może trafić do Galatasaray, które jest zainteresowane pomocnikiem.

Nie żyje Gerd Mueller. "Najwybitniejszy napastnik jakiego Bayern kiedykolwiek miał"