Premier League: szalony mecz na St James' Park! West Ham wydarł zwycięstwo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Simon Stacpoole/Offside / Na zdjęciu: radość piłkarzy West Ham United. Tomas Soucek pierwszy z prawej

Kibice nie mogli narzekać na brak emocji w niedzielnym meczu. West Ham United dwa razy odrabiał straty i ostatecznie wygrał 4:2 z Newcastle United. Drużyna Łukasza Fabiańskiego zgarnęła pełną pulę.

Worek z bramkami rozwiązał się już w 5. minucie. Allan Saint-Maximin wkręcił w ziemię rywala i asystował Callumowi Wilsonowi. West Ham szybko odpowiedział. Aaron Cresswell próbował dośrodkować i piłka wylądował w siatce - pierwotnie Martin Atkinson nie uznał tej bramki, sędzia wskazał na środek boiska po konsultacji z VAR.

Newcastle ponownie objęło prowadzenie przed końcem pierwszej połowy. Matt Ritchie dośrodkował wprost na głowę Jacoba Murphy'ego, Łukasz Fabiański nie ruszył się z miejsca.

Zawodnicy Davida Moyesa prezentowali się rewelacyjnie po zmianie stron. W 53. minucie Said Benrahma doprowadził do remisu po dograniu Michaila Antonio. Napastnik sam mógł wpisać się na listę strzelców, lecz trafił w słupek. Po chwili sędzia podyktował rzut karny, ponieważ Murphy podciął Pablo Fornalsa.

Do "jedenastki" został wyznaczony właśnie Antonio. Piłkarz "Młotów" uderzył w lewy dolny róg Freddiego Woodmana, który wyczuł jego intencje i odbił piłkę. Po dobitce Tomasa Soucka goście prowadzili 3:2.

Antonio dopiął swego w 67. minucie. Benrahma precyzyjnie podał do Anglika, który tym razem nie dał szans Woodmanowi. West Ham United zwyciężył 4:2 na terenie Newcastle United. W 1. kolejce Premier League występ zanotował Łukasz Fabiański, były reprezentant Polski dwa razy wyciągał piłkę z siatki.

Newcastle United - West Ham United 2:4 (2:1) 1:0 - Callum Wilson 5' 1:1 - Aaron Cresswell 18' 2:1 - Jacob Murphy 40' 2:2 - Said Benrahma 53' 2:3 - Tomas Soucek 64' 2:4 - Michail Antonio 67'