Barry Douglas strzelił w swoim stylu. Zobacz piękną bramkę Lecha Poznań [WIDEO]

Barry Douglas specjalizuje się w strzałach z rzutu wolnego. Szkocki zawodnik otworzył wynik meczu Lech Poznań - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. To kandydat do najładniejszej bramki 4. kolejki.

Rafał Szymański
gol Barry'ego Douglasa Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Barry'ego Douglasa
Początek spotkania był fantastyczny w wykonaniu przyjezdnych. W 3. minucie sędzia podyktował rzut wolny, a Barry Douglas ustawił piłkę przed polem karnym. Piłkarz "Kolejorza" kapitanie przymierzył z dużej odległości i Tomasz Loska był bezradny.

Kilkadziesiąt sekund później Joao Amaral wykorzystał błąd bramkarza rywali i podwyższył wynik. Po pierwszej odsłonie Lech Poznań prowadził 2:1, w 42. minucie Piotr Wlazło zamienił rzut karny na bramkę.

Douglas wrócił do Lecha po pięciu latach przerwy. W przeszłości dał się zapamiętać kibicom jako specjalista od stałych fragmentów gry. Jego strzał docenił golkiper Bruk-Betu Termaliki Nieciecza.

- To na pewno nie jest przyjemne, że pierwszy strzał i od razu piłka w siatce. Trzeba przyznać, że strzał być dosyć dobry - skomentował Loska na antenie stacji Canal+ Sport.

Od samego początku Szkot jest ważnym elementem w zespole Macieja Skorży. W bieżącym sezonie Douglas zanotował już cztery występy w PKO Ekstraklasie, wcześniej zapisał na swoim koncie asystę.