La Liga. Marna skuteczność na początek

Rozpoczął się sezon w La Lidze. Póki co na boiska wyszły zespoły, które o mistrzostwo kraju nie mają szans powalczyć. W trzech spotkaniach padło zaledwie pięć bramek.

Michał Piegza
piłkarze Valencia CF cieszą się z gola PAP/EPA / BIEL ALINO / Na zdjęciu: piłkarze Valencia CF cieszą się z gola
Pierwsze mecze w La Lidze w sezonie 2021/22 za nami. Piłkarze Valencii przez większą część spotkania z Getafe grali w osłabieniu. Już w 3. minucie z boiska wyleciał Hugo Guillamon. Kilka minut później gospodarze zdobyli gola. Rzut karny wykorzystał Carlos Soler.

W końcówce czerwoną kartkę otrzymał także zawodnik gości, którzy nie potrafili zaskoczyć bramkarza miejscowych i przegrali mecz, który powinni wygrać.

Zawodnicy Cadizu w dramatycznych okolicznościach uratowali punkt w spotkaniu z Levante. Na 1:1 trafił w siódmej minucie doliczonego czasu Alfonso Espino.

Cadiz CF - Levante UD 1:1 (0:1)
0:1 - Morales 39'
1:1 - Espono 90+7'

RCD Mallorca - Real Betis 1:1 (1:0)
1:0 - Olivan 25'
1:1 - Juanmi 59'

Valencia CF - Getafe CF 1:0 (1:0)
1:0 - Soler (k.) 11'

Valencia zakończy 2021 roku w górnej części La Ligi?