Ligue 1: wpadka mistrzów Francji. Olympique Marsylia dał radę bez Arkadiusza Milika

Na inaugurację Lille OSC tylko zremisowało z FC Metz (3:3). W samej końcówce Burak Yilmaz zapewnił punkt swojej drużynie. W ostatnim meczu 1. kolejki Olympique Marsylia zwyciężył 3:2 na terenie Montpellier HSC.

Rafał Szymański
piłkarze Lille OSC Getty Images / Gualter Fatia / Na zdjęciu: piłkarze Lille OSC
To było najbardziej emocjonujące spotkanie 1. kolejki Ligue 1. W 52. minucie FC Metz prowadziło 3:1 z mistrzami Francji za sprawą Fabiena Centonze (2 gole) i Matthieu Udola. Gola dla Lille strzelił Sven Botman.

Czerwona kartka Kikiego Kouyate zmieniła losy meczu. Goście ruszyli do ofensywy, na listę strzelców wpisał się Jonathan Ikone. W 6. minucie doliczonego czasu drogę do siatki znalazł Burak Yilmaz, który uchronił swój zespół przed kompromitacją. Rywalizacja Metz z Lille zakończyła się remisem 3:3.

Jorge Sampaoli nie mógł skorzystać z Arkadiusza Milika, który wróci do gry za półtora miesiąca. Pierwsza połowa należała do Montpellier. Piłkę do własnej bramki skierował Luan Peres, a następnie Gaetan Laborde popisał się doskonałym uderzeniem z dystansu.

Piłkarze "OM" przebudzili się dopiero po zmianie stron i bramkarz rywali skapitulował trzy razy w ciągu 12 minut. Przed końcem sędzia zarządził kilkuminutową przerwę przez skandaliczne zachowanie miejscowych kibiców. Ostatecznie zespół Sampaolego wygrał 3:2 po trafieniu Cengiza Undera i dwóch bramkach Dimitriego Payeta.

Na debiut w OGC Nice jeszcze poczeka Marcin Bułka. Polski golkiper przegrał rywalizację z doświadczonym Walterem Benitezem. Argentyńczyk zachował czyste konto w starciu z Stade de Reims (0:0).

Girondins Bordeaux - Clermont Foot 63 0:2 (0:0)
0:1 - Mohamed Bayo 82'
0:2 - Jodel Dossou 90+2'

OGC Nice - Stade de Reims 0:0

AS Saint-Etienne - FC Lorient 1:1 (0:0)
0:1 - Vincent Le Goff 52'
1:1 - Wahbi Khazri 70'

FC Metz - Lille OSC 3:3 (2:1)