Fortuna I liga. Widzewowi wystarczyło sześć minut

Piłkarze Widzewa Łódź w trwającym sezonie zamierzają powalczyć o awans do PKO Ekstraklasy. W niedzielne wczesne popołudnie zespół wygrał po raz drugi w rozgrywkach, 2:1 pokonując w Sosnowcu Zagłębie.

Michał Piegza
piłkarze Widzewa Łódź WP SportoweFakty / Paweł Piotrowski / Na zdjęciu: piłkarze Widzewa Łódź
Po udanym początku Widzew miał zamiar sięgnąć po kolejny komplet punktów. Swoje plany ma Zagłębie, sosnowiczanie po fatalnych poprzednich rozgrywkach, w trwających marzą przede wszystkim o stabilizacji.

Pierwsze minuty należały do gości, ale miejscowi szybko przejęli inicjatywę. W 17. minucie Zagłębie objęło prowadzenie. Po zagraniu do Szymona Sobczaka błąd popełniła defensywa Widzewa. Snajper w sytuacji sam na sam pokonał Jakuba Wrąbla.

Prowadząc to Zagłębie miało więcej z gry, łodzianie mieli problemy ze stwarzaniem zagrożenia pod bramką Kamila Bielikowa. Na przerwę to jednak Widzew schodził prowadząc. W 32. minucie po kontrze w polu karnym sfaulowany został Dominik Kun. Chwilę później rzut karny pewnie wyegzekwował Paweł Tomczyk.

Sześć minut później goście już prowadzili. Na strzał zdecydował się Radosław Gołębiowski. Piłka po drodze odbiła się od obrońcy i myląc bramkarza wpadła do siatki.

Po zmianie stron wyrównania szukali gospodarze. Zagłębie szansę miało w 53. minucie, kiedy Sobczak z trudnej pozycji trafił w boczną siatkę. Chwilę później głową wprost w bramkarza przymierzył Vedran Dalić.

Wrąbel uratował swój zespół w 64. minucie. Przed kolejną szansą znalazł się Sobczak, bramkarz nogą odbił piłkę. Z kolei dwanaście minut później strzał napastnika ponownie zatrzymał dobrze dysponowany golkiper łodzian.

Zagłębie remisu szukało do końca, Widzew także szukał swoich szans. W nerwowej końcówce więcej goli już jednak nie padło i łodzianie w drugim spotkaniu sezonu odnieśli drugie zwycięstwo.

Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź 1:2 (1:2)
1:0 - Szymon Sobczak 17'
1:1 - Paweł Tomczyk (k.) 33'
1:2 - Radosław Gołębiowski 39'

Zagłębie Sosnowiec: Kamil Bielikow - Mateusz Machała (75' Marin Galić), Vedran Dalić, Dominik Jończy, Dawid Gojny (75' Quentin Seedorf) - Joao Oliveira (61' Alex Tanque), Maksymilian Banaszewski, Maciej Ambrosiewicz, Patryk Bryła (79' Nikolas Korzeniecki), Wojciech Szumilas (61' Wojciech Kamiński) - Szymon Sobczak.

Widzew Łódź: Jakub Wrąbel - Krystian Nowak, Michał Grudniewski, Patryk Stępiński, Paweł Zieliński - Dominik Kun, Karol Danielak, Marek Hanousek (90+1' Tomasz Dejewski), Mateusz Michalski (70' Juliusz Letniowski), Radosław Gołębiowski (76' Filip Becht) - Paweł Tomczyk (76' Abdul Aziz Tetteh).

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

Widzew Łódź awansuje do PKO Ekstraklasy?