Ligue 1: remis AS Monaco na inaugurację. Polak obejrzał mecz z ławki

W pierwszym meczu sezonu AS Monaco tylko zremisowało 1:1 z FC Nantes. Gospodarze byli stroną przeważającą. Radosław Majecki nie podniósł się z ławki rezerwowych.

Rafał Szymański
Radosław Majecki Getty Images / David S. Bustamante / Na zdjęciu: Radosław Majecki
W 8. minucie gospodarze zmarnowali doskonałą sytuację. Myron Boadu dopadł do piłki po błędzie defensywy Nantes, następnie minął Albana Lafonta i nie trafił do pustej bramki.

Podopieczni Niko Kovaca dopięli swego sześć minut później. Caio Henrique przytomnie dośrodkował w pole karne do Gelsona Martinsa, który wykończył całą akcję.

Zawodnicy Nantes odpowiedzieli jeszcze przed końcem pierwszej połowy. Jean-Charles Castelletto był zupełnie niepilnowany po dograniu Mosesa Simona i strzałem głową pokonał Alexandra Nuebel. Po zmianie stron wynik nie uległ już zmianie, mecz zakończy się podziałem punktów.

Wydaje się, że Radosław Majecki jest daleko od wyjściowego składu AS Monaco. Młodzieżowy reprezentant Polski w 1. kolejce Ligue 1 usiadł na ławce rezerwowych. Pierwszym bramkarzem trenera Kovaca będzie wspomniany Nuebel, który został wypożyczony z Bayernu Monachium. Benjamin Lecomte znalazł się poza kadrą ze względu na kontuzję mięśniową.

AS Monaco - FC Nantes 1:1 (1:1) 1:0 - Gelson Martins 14' 1:1 - Jean-Charles Castelletto 42'