Pierwsza bramka Aleksandra Buksy dla Genoi. Efektowna główka Polaka (wideo)

Aleksander Buksa strzelił debiutanckiego gola w nowych barwach. Genoa CFC przegrała 2:3 w starciu wyjazdowym z 1.FSV Mainz 05.

Rafał Szymański
Pierwsza bramka Aleksandra Buksy YouTube / Genoa CFC / Pierwsza bramka Aleksandra Buksy
Pechowcem był Federico Marchetti. W 8. minucie bramkarz przyjezdnych niefortunnie interweniował i skierował piłkę do własnej bramki. Jego drużyna doprowadziła do remisu 20 minut później.

Stefano Sabelli precyzyjnie dośrodkował z prawej strony, Aleksander Buksa wygrał pojedynek powietrzny i popisał się efektowną główką. Piłka była poza zasięgiem bramkarza 1.FSV Mainz 05.

W drugiej połowie niemiecki zespół przejął inicjatywę. Chwilę po przerwie swój dorobek poprawił Jean-Paul Boetius. Buksa został zmieniony po 61 minutach. Zastąpił go Flavio Bianchi, który trafił do siatki z rzutu karnego. Adam Szalai miał dużo szczęścia w końcówce. Węgier uderzył i piłka po rykoszecie wylądowała siatce.

Drużyna z Genoi przegrała 2:3 z przedstawicielem Bundesligi. Dla Buksy było to 1. trafienie w koszulce "Rossoblu". Były piłkarz Wisły Kraków zaliczył asystę w nieoficjalnym debiucie (więcej TUTAJ).

1.FSV Mainz 05 - Genoa CFC 3:2 (1:1)
1:0 - Federico Marchetti (s.) 8'
1:1 - Aleksander Buksa 28'
2:1 - Jean-Paul Boetius 49'
2:2 - Flavio Bianchi (k.) 77'
3:2 - Adam Szalai 90+6'

Gol Aleksandra Buksy (od 0:49):

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Buksa wywalczy miejsce w wyjściowym składzie?