Jego gol dał zwycięstwo. Bohater Legii ma jasny cel na rewanż z Florą

Przed rewanżowym meczem II rundy eliminacji Ligi Mistrzów Rafael Lopes docenia klasę Flory Tallinn, ale jest pewny, że we wtorek to mistrzowie Polski będą cieszyli się z awansu. - Jesteśmy silniejszym zespołem - przekonuje Portugalczyk.

Mateusz Byczkowski
Rafael Lopes PAP / Radek Pietruszka / Na zdjęciu: Rafael Lopes
Flora Tallinn w pierwszym spotkaniu drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów sprawiła Legii sporo problemów. Mistrzowie Polski po trudach pokonali rywala 2:1 na swoim stadionie. Zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry drugiej połowy strzelił Rafael Lopes. Portugalczyk jest specjalistą od ostatnich akcji - zdobył dla Legii dotąd 6 bramek, a połowę dorobku zgromadził po 90. minucie.

- Myślę, że jeśli chodzi o zdobywanie ważnych goli, to jest w tym trochę przypadku, ale też treningu mentalnego. W życiu nigdy się nie poddaję i walczę do końca, może to dlatego trafiam w takich momentach - przyznał Lopes na przedmeczowej konferencji prasowej.

Napastnik Legii Warszawa docenił rywala, który tydzień temu przysporzył drużynie Czesława Michniewicza sporo problemów. Mistrzowie Polski przed wtorkowym rewanżem mają jednego gola przewagi.

Gdyby nie bramka Portugalczyka, do Estonii pojechaliby bez zaliczki.  - Moim zdaniem to dobry zespół, ale nasza drużyna była na to przygotowana. Widzieliśmy wiele analiz, wiedzieliśmy, czego się spodziewać - stwierdził zawodnik.

Rafael Lopes ma pewność, że warszawianie są lepsi od Flory Tallinn. Zdaje sobie jednak sprawę, że na boisku często dochodzi do sytuacji, które trudno przewidzieć. - Na boisku wiele rzeczy się zmienia, są takie niespodziewane zdarzenia, jak kontuzja Bartka Kapustki i nie przewidzimy tego. Jesteśmy silnym zespołem - powiedział.

- Teraz wiemy, czego możemy spodziewać się po rywalu. Jutro chcemy awansować do następnej rundy, bo jesteśmy silniejszym zespołem - dodał.

Rewanżowy mecz II rundy eliminacji Ligi Mistrzów Flora - Legia we wtorek o godz. 18:00. Transmisja w TVP Sport.