Rozczarowujący start Bayernu Monachium. Wspaniały gol napastnika 1.FC Koeln

Julian Nagelsmann ma za sobą nieoficjalny debiut w roli trenera Bayernu Monachium. Aktualni mistrzowie Niemiec przegrali 2:3 z niżej notowanym 1.FC Koeln. Mark Uth zasłużył na tytuł MVP.

Rafał Szymański
Salih Oezcan i Eric Maxim Choupo-Moting Getty Images / Harry Langer/DeFodi Images / Na zdjęciu: Salih Oezcan i Eric Maxim Choupo-Moting
Bawarczycy rozpoczęli okres przygotowawczy pod wodzą nowego trenera. W pierwszym sparingu podopieczni Juliana Nagelsmanna rywalizowali z 16. siłą Bundesligi.

Faworyci objęli prowadzenie w 6. minucie. Na listę strzelców wpisał się Armindo Sieb, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym. Kwadrans później było już 1:1, Jan Thielmann znalazł sposób na Svena Ulreicha.

W 27. minucie efektowną bramkę zdobył Mark Uth. Snajper otrzymał dośrodkowanie z lewej strony i popisał się uderzeniem w stylu Zlatana Ibrahimovicia. Przed zmianą stron Joshua Zirkzee doprowadził do remisu.

Ostatnie słowo należało do wspomnianego Utha, który strzałem głową ustalił wynik meczu na 3:2 na 1.FC Koeln. Mistrzowie Niemiec grali w bardzo eksperymentalnym składzie. Warto odnotować, że 45 minut rozegrał Dayot Upamecano.

Naglesmann skupiał się na pozytywach. - Możemy wyciągnąć coś dobrego z tego meczu. To miłe, że na trybunach pojawili się kibice. Kilku piłkarzy bardzo dobrze sobie poradziło - mówił szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę Bayernu.

Robert Lewandowski nie znalazł się w kadrze meczowej. Kapitan polskiej kadry dołączy do kolegów 26 lipca (więcej TUTAJ).

Bayern Monachium - 1.FC Koeln 2:3 (2:2)
1:0 - Armindo Sieb 6'
1:1 - Jan Thielmann 20'
1:2 - Mark Uth 27'
2:2 - Joshua Zirkzee 34'
2:3 - Mark Uth 57'

Przyjaciel Karima Benzemy nie ma wątpliwości. Kylian Mbappe ma dołączyć do wielkiego klubu!
Erling Haaland zawiedziony transferem kolegi. "To bardzo smutne"

Czy 1.FC Koeln utrzyma się w Bundeslidze?