El. LKE: drugi rywal czeka na Śląsk Wrocław. To może być daleka wyprawa

Śląsk Wrocław rywalizuje o awans do II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy z Paide Linnameeskond. Jeżeli poradzi sobie z estońskim zespołem, to następnym jego przeciwnikiem będzie Ararat Erywań.

piłkarze Śląska Wrocław WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: piłkarze Śląska Wrocław
Rywalizacja Araratu Erywań z Fehervar FC rozpoczęła się tydzień temu na Węgrzech. Gospodarze przeważali w większości statystyk, co potwierdzili golem Marcela Heistera w 80. minucie. Przeciwnik z Armenii nie odpuścił do ostatniego gwizdka i poprawił swoją sytuację uderzeniem na 1:1 Dimitrija Pobulicia w doliczonym czasie.

Pobulić wyrastał na najważniejszego piłkarza dwumeczu, ponieważ w 33. minucie otworzył wynik rewanżu. Serb przymierzył z rzutu wolnego w okienko. Świetnie podkręcona prawą stopą piłka przeleciała ponad murem i została odprowadzona wzrokiem do siatki przez Adama Kovacsika. Po przeciwnej stronie boiska również było groźne uderzenie zza pola karnego, lecz Loic Nego nie pokonał nim Wsiewołoda Jermakowa.

Drużyna z Węgier atakowała między innymi Nemanją Nikoliciem, byłym napastnikiem Legii Warszawa. Przewaga w posiadaniu piłki zaczęła przekładać się na strzały, ale wynik nie zmieniał się. W 63. minucie Iwan Petriak huknął z ostrego kąta ponad poprzeczką, a w 82. minucie jeszcze raz pięknie bronił Jermakow. Jakby parad Rosjanina było mało, to w 85. minucie dołożył do nich asystę przy golu na 2:0 Domimaniego Yakuby Silue.

Mecz Śląska z Paide rozpocznie się o godzinie 21. Drużyna z PKO Ekstraklasy wygrała na wyjeździe 2:1.

Ararat Erywań - Fehervar FC 2:0 (1:0)
1:0 - Dimitrije Pobulić 33'
2:0 - Donimani Yakuba Silue 85'

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Ararat

Ararat: Wsiewołod Jermakow - Juan Bravo (76' Robert Hakobjan), Marko Prljević, Hrajr Mkojan, Żirajr Margarjan - Dimitrije Pobulić, Karen Muradjan - Alik Arakeljan (68' Razmik Hakobjan), Serges Deble (54' Donimani Yakuba Silue), Edgar Malakjan (54' Dawit Manojan) - Mory Kone

Fehervar: Adam Kovacsik - Attila Fiola, Michael Luftner (11' Visar Musliu), Stopira, Marcel Heister - Funsho Bamgboye (61' Palko Dardai), Loic Nego, Alef, Iwan Petriak - Nemanja Nikolić, Lyes Houri (46' Budu Ziwziwadze)

Żółte kartki: Pobulić, Muradjan (Ararat) oraz Nego (Fehervar)

Sędzia: Igor Pajac (Chorwacja)

Czy Śląsk Wrocław awansuje do III rundy eliminacji LKE?